TYP: a1

Finał PPJK – już za tydzień

czwartek, 8 września 2011
Informacja prasowa
Tegoroczny finał PPJK zostanie rozegrany na flocie jachtów Maxus 24 udostępnionej przez firmę Northman z Węgorzewa. Najlepsi zawodnicy sezonu 2011 będą się ścigać w systemie wyścigu medalowego (dodatek Q PRŻ) w dniach 16 – 18 września w na jeziorze Mamry.

Do finału zakwalifikowało się 16 zawodników. W piątek i sobotę rozegramy tury eliminacyjne zaś w niedzielę najlepsza ósemka będzie walczyć o główne trofeum – puchar przechodni. Puchar który po raz szesnasty zmieni na rok właściciela. Tradycyjnie zwycięzcy i uczestnicy otrzymają medale z wizerunkiem zdobywcy pucharu z roku 2010 – był nim Karol Górski.

Wszystkie osoby zainteresowane oglądaniem regat zapraszamy do Węgorzewa. Organizatorzy zapewniają możliwość oglądania wyścigów z wody.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 September

Na "Nord V" z San Francisco w samotny rejs dookoła świata wyruszył Andrzej Urbańczyk z zamiarem opłynięcia trasy w czasie 100 dni. Złe warunki meteorologiczne uniemożliwiły realizację zamiaru i rejs został przerwany.
czwartek, 21 września 1989
W odległości około 600 Mm od Azorów zatonął czteromasztowy bark "Pamir" (zbudowany w Hamburgu w 1905 r. z przeznaczeniem do przewozu towarów na trasę australijską i południowo-amerykańską); zginęło 80 młodych marynarzy.
sobota, 21 września 1957
Urodził się Marc Pajot, jeden z najsłynniejszych francuskich żeglarzy regatowych.
poniedziałek, 21 września 1953