TYP: a1

Finał PPJK – już za tydzień

czwartek, 8 września 2011
Informacja prasowa
Tegoroczny finał PPJK zostanie rozegrany na flocie jachtów Maxus 24 udostępnionej przez firmę Northman z Węgorzewa. Najlepsi zawodnicy sezonu 2011 będą się ścigać w systemie wyścigu medalowego (dodatek Q PRŻ) w dniach 16 – 18 września w na jeziorze Mamry.

Do finału zakwalifikowało się 16 zawodników. W piątek i sobotę rozegramy tury eliminacyjne zaś w niedzielę najlepsza ósemka będzie walczyć o główne trofeum – puchar przechodni. Puchar który po raz szesnasty zmieni na rok właściciela. Tradycyjnie zwycięzcy i uczestnicy otrzymają medale z wizerunkiem zdobywcy pucharu z roku 2010 – był nim Karol Górski.

Wszystkie osoby zainteresowane oglądaniem regat zapraszamy do Węgorzewa. Organizatorzy zapewniają możliwość oglądania wyścigów z wody.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 11 August

Zmarł kapitan Henryk Kujawa, konstruktor i współtwórca m.in. jachtów J-140 i J-80 oraz zasłużony członek Jachtklubu Stoczni Gdańskiej
sobota, 11 sierpnia 2018
Na "Iskrze II" podniesiono banderę Polskiej Marynarki Wojennej
środa, 11 sierpnia 1982
W Sztokholmie zbudowano "Vasę", najpotężniejszy okręt Gustawa II Adolfa w tamtym czasie i w tym rejonie. Zaraz po zwodowaniu okręt zatonął; jest dzisiaj eksponowany w Muzeum Okrętu Vasa w Sztokholmie
piątek, 11 sierpnia 1628