TYP: a1

Finał Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej 2016 już w najbliższy weekend w Sopocie!

wtorek, 9 sierpnia 2016
Informacja prasowa
W niedzielę, 14 sierpnia w Sopocie poznamy pierwszego w dziejach polskiego żeglarstwa, Klubowego Mistrza Polski. Zmagania rozpoczną się w sobotę o godzinie 10.00 na końcu sopockiego mola.


Fot. Robert Hajduk


Po udanym debiucie rozgrywek Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej w roku 2015, Polski Związek Żeglarski postanowił nadać ligowej rywalizacji oficjalny tytuł mistrzowski, dzięki czemu już w najbliższy weekend poznamy najlepszy klub żeglarski w Polsce.

Walka o zwycięstwo w czwartej, finałowej rundzie zapowiada się niezwykle emocjonująco, ponieważ w III rundzie doszło do kilku niespodzianek, przez co nastąpiło niemałe przetasowanie w klasyfikacji generalnej. W Gdyni wygrała załoga AZS Politechniki Gdańskiej pod wodzą Tymona Sadowskiego, a prowadzący do tej pory w całej lidze, MBSW Rainmaker Giżycko, zajął przedostatnie miejsce w regatach, przez co w generalce spadł na 4 miejsce. Przed finałowym startem na prowadzeniu znajduje się Amica JK Kamień Pomorski, a za nim ex aequo plasuje się AZS Politechniki Gdańskiej oraz DTP PMT TŻR Szczecin. W Sopocie o wynikach będą więc decydowały niuanse. Zmagania będzie można oglądać w sobotę i niedzielę od godziny 10.00 na końcu sopockiego mola oraz z falochrony mariny.

Poza krajowymi tytułami najlepsze trzy kluby zakwalifikują się do międzynarodowych rozgrywek Sailing Champions League. Tegoroczny finał Ligi Światowej odbędzie się w drugiej połowie września w jednym z najlepszych klubów żeglarskich w Europie – Yacht Club Costa Smeralda w Porto Cervo na Sardynii.

Organizatorami Polskiej Ekstraklasy Żeglarskiej są Polish Match Tour (MT Partners) oraz GSC Yachting przy współpracy Polskiego Związku Żeglarskiego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.ligazeglarska.pl oraz na profilu ligi na facebooku.

Klasyfikacja generalna przed regatami finałowymi:


1. Amica JK Kamień Pomorski 30
2. SŻ KU AZS Politechniki Gdańskiej 28
3. DTP PMT TŻR Szczecin 28
4. MBSW Rainmaker Giżycko 27
5. KŻ Sztorm Grupa Warszawa 23
6. Procad GKŻ Gdańsk 21
7. HRM Racing JKW Poznań 21
8. Yacht Club Sopot 18
9. Baltic Trans Yacht Club Rewa 17
10. Sailing Events MOS Iława 17
11. PŻKS DŻYGIT 17
12. YC Sztag AWF Katowice 15
13. Windward JKM Gryf Gdynia 13
Tagi: Polska Ekstraklasa Żeglarska, regaty, Sopot
TYP: a3
0 0
Komentarze