TYP: a1

Finał konkursu Wiatr w żaglach OPTIMIST-ów

poniedziałek, 24 listopada 2014
Informacja prasowa
Uczniowski Klub Sportowy "Nad jeziorkiem" wygrał łódź klasy OPTIMIST IODA'95 w konkursie Wiatr w żaglach OPTIMIST-ów, który towarzyszył 5. edycji Targów KOMPOZYT-EXPO w Krakowie (20-21.11.).W pasjonującej ogólnopolskiej rywalizacji udział wzięło 11 klubów, których zadaniem było nakręcenie filmów prezentujących m.in. przygotowania do sezonu czy osiągnięcia. Zdaniem jury najciekawiej zrobili to młodzi żeglarze z Warszawy i to oni w trakcie uroczystej gali w EXPO Kraków odebrali nagrodę główną.

– Nie mieliśmy do tej pory łódki, którą dzieci mogłyby startować w regatach, a już na tyle się nauczyły, że chciałyby. Niestety kwestie finansowe nas przerosły tym większa radość z otrzymanej nagrody. Zaczniemy od Zalewu Zegrzyńskiego, to najbliższe miejsce w naszym regionie, gdzie odbywają się zawody, a co będzie dalej? Zobaczymy. Łódka z pewnością doda nam wiatru w żagle – mówiła szczęśliwa Aleksandra Wilczuk prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego "Nad jeziorkiem" z Warszawy.

A jak podkreślała kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło – patron honorowy Konkursu, inicjatywa podjęta przez Targi w Krakowie i wystawców tegorocznych Targów KOMPOZYT-EXPO (firmy ALLCOMP Polska, C-L, MASTERMODEL, PHOENIX EQUIPMENT, UNIWERSAL) jest godna naśladowania.

– Kiedy pierwszy raz opływałam świat dookoła, byłam dziewiątą osobą w Polsce. Na zachodzie robią to regularnie całe rodziny. Takie Konkursy z pewnością promują nie tylko sportowy tryb życia, ale także żeglarstwo w naszym kraju. Mam nadzieję, że laureaci bardzo szybko przeniosą się z OPTIMISTA na większe łodzie i będą pływać po całym świecie – mówiła Marta Sziłajtis-Obiegło podczas wręczania Nagrody.

Płyń, kręć, wygrywaj!
Główną ideą konkursu Wiatr w żaglach OPTIMISTów, który odbył się pod patronatem Polskiego Związku Żeglarstwa było promowanie aktywnego trybu życia – żeglarstwa uprawianego przez najmłodszych. Konkurs odbywał się od sierpnia do listopada, a zadaniem młodych żeglarzy było nagranie dowolną techniką interesującego filmu/ prezentacji relacjonujących działalność ich klubu – żmudnych treningów, sportową rywalizację, radość z sukcesów, czy prezentującego utalentowanych zawodników, wyjątkowych trenerów.

Filmy oceniało Jury, w skład którego weszły nie tylko osoby reprezentujące organizatora Targów i firm, które zainicjowały Konkurs, ale także znaczące i rozpoznawalne nazwiska żeglarskiego świata:
• Kpt. Marta Sziłajtis-Obiegło, żeglarka, patron honorowy Akcji
• Waldemar Heflich, Redaktor naczelny magazynu "Żagle"
• inż. kpt. żw. Alfred Naskręt, Wiceprezes Zarządu Morskiej Szkoły w Gdyni
• Tomasz Chamera, Dyrektor sportowy Polskiego Związku Żeglarstwa
• Grażyna Grabowska, Prezes Zarządu, Targi w Krakowie Sp. z o.o.
• Agnieszka Tinc, Kierownik ds. Organizacji i Relacji Biznesowych, Allcomp Polska Sp. z o.o.
• Jacek Gonera Uniwersal Sp. z o.o., projektant, jachtowy sternik morski
• Kamil Koczwara, Mastermodel FHU
• Gracjan Miśków, Phoenix Equipment Polska
• Janusz Golonka, C-L Sp. z o.o

Światowe trendy kompozytowe w Krakowie
Konkurs "Wiatr w żaglach OPTIMISTów" towarzyszył krakowskim Targom KOMPOZYT-EXPO uznawanych za jedno z ważniejszych wydarzeń branży w Europie Środkowo-Wschodniej. Zainteresowanie uczestnictwem jest ogromne – w tym roku swoją ofertę prezentowała rekordowa liczba aż 200 firm z całego świata. Rekordowo wygląda też reprezentacja wystawców zagranicznych, którzy wynajęli aż o 20 proc. (!) więcej powierzchni niż w roku ubiegłym. Co ciekawe, aż 41 firm to przedsiębiorcy z Niemiec. Oprócz nich ofertę przedstawili także m.in. wystawcy z Belgii, Czech, Finlandii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Izraela, Luksemburga, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii czy Włoch.

Więcej informacji na stronie www.kompozyty.krakow.pl
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877