TYP: a1

Filmy ekologiczne na 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360°

środa, 5 grudnia 2012
Informacja prasowa

Tygrys u sąsiada
W trakcie trwającego jeszcze w Warszawie i Krakowie, a niebawem rozpoczynającego się we Wrocławiu 2 SPORTS FILM FESTIVAL 360° można zobaczyć nie tylko filmy o tematyce sportowej, ale również ekologicznej.

Na ekranach kin festiwalowych można zobaczyć takie filmy, jak TYGRYS U SĄSIADA lub SŁOŃ W SALONIE. Pierwszy tytuł opowiada historię Dennisa Hilla, który przez ponad 15 lat na swoim podwórku w Flat Rock w stanie Indiana hodował tygrysy, które następnie sprzedawał. Tygrysy i inne wielkie koty są dla Hilla jednocześnie obsesją i sposobem na życie. Na początku filmu ma on 24 tygrysy, 6 leopardów, jednego kuguara i 3 niedźwiedzie. Twierdzi, że patrząc w ich oczy doskonale wie co myślą. Szczególnie zależy mu na posiadaniu białego tygrysa. Jednak po niezapowiedzianej inspekcji, traci licencję pozwalającą mu na trzymanie egzotycznych zwierząt, a stan Indiany grozi mu zamknięciem interesu. Ma pięć dni na ocalenie pracy swojego życia. SŁOŃ W SALONIE został doceniony przez krytykę jako jeden z najlepszych filmów roku. Reżyser wydobywa na światło dzienne kontrowersyjną amerykańską praktykę hodowania dzikich drapieżników jako popularnych zwierząt domowych. Projekcję w Krakowie, w czwartek, 6.12, poprzedzi dyskusja z Jerzym Pirogiem z krakowskiego ZOO. Porozmawiamy o tym, jak wygląda aktualny stan prawny dotyczący hodowania dzikich drapieżników jako zwierząt domowych, przyjrzymy się stanowisku ogrodów zoologicznych w tej sprawie, a także możliwościom rozwiązywania spornych sytuacji. Spotkanie odbędzie się w Klubie u Louisa (Rynek Główny 13) o godz. 17:30. Projekcja filmu odbędzie się

Słoń w salonie
w Kijów.Centrum o godz. 19:30. Obu seansom wrocławskim towarzyszyć będą spotkania z Radosławem Ratajszczakiem z wrocławskiego ZOO. Wrocławskie projekcje w Kinie Nowe Horyzonty i spotkania w pubie Czeski Film (ul. Kiełbaśnicza 2) będą miały miejsce w czwartek, 6.12 oraz niedzielę, 9.12.

Przed nami także wrocławskie projekcje filmu GDY UPADA DRZEWO, niezwykłej historii ruchu, który przez FBI został uznany za największe zagrożenie terrorystyczne Ameryki. Nominowany do Oscara dokument podąża za Danielem McGowenem, liderem Earth Liberation Front, na kilka tygodni przed rozpoczęciem przez niego odbywania kary w więzieniu o standardzie supermax. Na ekranach kina będzie można zobaczyć również KRÓLOWĄ SŁOŃCA, głębokie, alternatywne spojrzenie na globalny kryzys pszczelarski. Skupiając się na katastroficznym zaniku pszczół oraz niezwykłym świecie roju, film przedstawia niezwykłą historię walki pszczelarzy, naukowców i filozofów z całego świata, w tym Michaela Pollana, Guthera Hauka i Vandany Shivy. Razem odkrywają problemy związane z odnowieniem zanikającej kultury w harmonii z naturą i próby ich rozwiązania.

Więcej informacji o spotkaniach w można znaleźć na stronie festiwalu: http://festival.360stopni.org/category/wydarzenia/spotkania/.


Królowa słońca
Program festiwalu w poszczególnych miastach dostępny jest na stronie: http://festival.360stopni.org/category/repertuar/krakow/.

Bieżące informacje śledzić można również na profilu facebookowym 360stopni: http://www.facebook.com/360stopni.

Organizatorami festiwalu są: MAYFLY SP. Z O. O., dystrybutor filmowy z 10-letnią tradycją, wyrosły z rozpowszechniania klasyki filmowej, obecnie rozporządzający prawami do dzieł w 5 seriach wydawniczych oraz 360 STOPNI, seria wydawnicza książkowo-filmowa, w ramach której od 2008 r. organizowane są festiwale, przeglądy, spotkania, premiery i wydarzenia poświęcone sportom ekstremalnym.

Pierwsza edycja Festiwalu w maju 2008 r. zgromadziła ponad 12 tysięcy widzów. Patronat nad tegorocznym wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Polski Komitet Olimpijski, CANAL+ Sport, Off.sport.pl, Antyradio, Aktywni.pl, Climb.pl, Divinglog.pl, Globtroter.pl, Magazyn Górski, Planeta Gór, Portalgorski.pl, Sailbook.pl, Scigacz.pl, Tawerna Skipperów.

Partnerem festiwalu jest Tatrzański Park Narodowy.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 lipca

Do Odessy dopływa z Gdańska "Velet" pod dowództwem Henryka Wolskiego.
środa, 5 lipca 2006
W Gdańsku rozpoczęła się kolejna edycja Operacji Żagiel, święto żagli i regaty organizowane przez The International Sail Training Association.
środa, 5 lipca 2000
W Gdańsku na Motławie gościł jeden z największych żeglarzy świata Eric Tabarly na pokładzie "Pen Duick II".
sobota, 5 lipca 1997
Zmarł Józef Marczewski, wieloletni działacz żeglarski, członek honorowy PZŻ.
niedziela, 5 lipca 1992
Powrócił z rejsu dookoła świata jacht "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem.
sobota, 5 lipca 1986
Samotny rejs przez Cieśniny Duńskie na "Eurosie" odbył Aleksander Kaszowski; w czasie rejsu przebyto 800 mil w ciągu 10 dni.
poniedziałek, 5 lipca 1971
Alec Rose powrócił do Portsmouth po rejsie dookoła świata na s/y "Lively Lady".
piątek, 5 lipca 1968
Na jachcie "Thetys" w Nowym Jorku zakończył rejs Krzysztof Grabowski (start z Tangeru 12 kwietnia); był to pierwszy powojenny atlantycki rejs polskiego żeglarza.
niedziela, 5 lipca 1959
Urodził się Andrzej Zawieja, olimpijczyk w klasie Finn (1968 r.), wielokrotny mistrz Polski w tej klasie, trener żeglarski.
piątek, 5 lipca 1940