Dominacja w 2 Lidze

poniedziałek, 13 czerwca 2022
Informacja prasowa

Załoga Inex Green Micro Class zdominowała pierwszą i drugą rundę 2 Ligi. Podczas dwóch dni rywalizacji w żadnym z 16 wyścigów nie spali poniżej drugiego miejsca. Po dwóch rundach przewodzą tabeli 2 Ligi, ale walka o kolejne miejsca jest bardzo ciasna.

Odbywające się w kwietniu kwalifikacje do 1 Ligi skazały kilka załóg na występ na trzecim poziomie rozgrywek. Jedną z największych niespodzianek był brak awansu załogi Inex Green Micro Class. Rafał Moszczyński wraz z zespołem przyjechał na pierwsze rundy 2 Ligi bardzo zmotywowany i od początku do końca udowadniał, że brak awansu do 1 Ligi był wypadkiem przy pracy.

W pierwszej rundzie Inex Green Micro Class wygrało 7 z 8 wyścigów, a w jednym przywiozło drugą pozycję. Za ich plecami zażartą walkę toczyła reszta stawki. Finalnie na podium stanęły załogi YKP Szczecin 2 ze sternikiem Krzysztofem Rączką oraz KŻ Hals Gostynin Witolda Reszkowskiego. Dobry występ zanotowała najmłodsza ligowa załoga – SKŻ Powidz sterowana przez Oliwę Feret, a największym pechowcem rundy okazała się załoga YKP Warszawa, która straciła pozycję po falstarcie w ostatnim wyścigu.

Warszawska załoga, która w ostatnim momencie przed regatami zdecydowała się na sprowadzenie na pozycję sternika Wiktorii Gołębiowskiej, zrewanżowała się rywalom podczas drugiej rundy zajmując bardzo pewne drugie miejsce. Największy sukces w swojej żeglarskiej karierze mogła świętować załoga Oliwii Feret. Po świetnej końcówce i dwóch wygranych wyścigach SKŻ Powidz ukończyło drugą rundę z brązowymi medalami. Nieudany dzień zanotowały załogi KŻ Hals Gostynin i YKP Szczecin 2, które nie zmieściły się na podium i zrównały się z medalistami w klasyfikacji generalnej sezonu.

8. Chotomowski Klub Żeglarski Satchwell – 3 pkt

Kolejne rundy odbędą się w Szczecinie w dniach 13-14 sierpnia. Do 1 Ligi awansują trzy załogi z najwyższą liczbą punktów na koniec sezonu.

Podczas pierwszych rund kibice mogli śledzić pozycje jachtów, przebieg każdego wyścigu i wyniki regat na platformie SAP Sailing pod linkiem: https://polishleague2022.sapsailing.com