TYP: a1

Bojerowe Mistrzostwa Świata 2013

sobota, 26 stycznia 2013
Jerzy Henke
Jutro rozpoczynają się w USA Bojerowe Mistrzostwa Świata. Polska będzie na tych mistrzostwach reprezentowana przez czterech zawodników: aktualnego Mistrza Świata Tomka Zakrzewskiego z MKŻ Mikołajki, Roberta Graczyka również z MKŻ Mikołajki, Kubę Schneidera z SFPDN oraz mieszkającego na stałe w USA Leszka Ziółkowskiego z SFPDN.

Zakrzewski i Graczyk dolecieli do USA już 18-tego stycznia i po przejechaniu na północ rozpoczęli treningi. Tomek wziął ze sobą wygrany w ubiegłym roku przechodni puchar Mistrza Świata. Miejmy nadzieję, że przywiezie go z powrotem.

Schneider i Ziółkowski dotarli na miejsce regat wczoraj rano i od razu, z marszu wyszli na lód.

W niedzielę otwarcie mistrzostw i pierwsze pierwsze biegi. Na miejscu warunki lodowe bardzo dobre i zapowiadany jest dość silny wiatr do 10 m/s. Mistrzostwa będą odbywały się na granicy stanów Wisconsin i Minnesota, na jeziorze Pepin.

Jerzy Henke
Komandor
Flota Polska DN
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 16 October

Zmarł Bohdan Berggrün, twórca sekcji regatowej Jacht Klubu Stoczni Gdańskiej
poniedziałek, 16 października 2017
Wypłynął z Kołobrzegu s/y "Tropiciel" z Kpt. Ryszardem Wabikiem w rejs dookoła świata; powrót nastąpił po 20 miesiącach i 20 dniach żeglugi (05.07.1985 roku) po przebyciu 33 840 mil morskich, a trasa wiodła przez Karaiby, Panamę, Australię, Indie, Suez, G
wtorek, 16 października 1984
Odbył się XXVI PZŻ; prezesem został Andrzej Benesz, a sekretarzem generalnym Wiesław Rogala.
wtorek, 16 października 1973
Rozpoczęto regaty kolejnego Pucharu Ameryki; regaty ponownie wygrali Amerykanie, chociaż wyniki regat oprotestowali Anglicy. Dziś ocenia się, że regaty te były jednymi z najbardziej kontrowersyjnych w historii Pucharu.
sobota, 16 października 1971