TYP: a1

"Barlovento II" już w domu

poniedziałek, 27 października 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Jacht „Barlovento II” przybił w sobotę 25 października do nabrzeża w gdyńskiej marinie. Jego załoga została ciepło przywitana w siedzibie Pomorskiego Związku Żeglarskiego.


Fot. Tadeusz Lademann

„Barlovento II” zacumował w Gdyni punktualnie o godz. 11. Zaraz potem odbyło się spotkanie załogi z dziennikarzami i miłośnikami żeglarstwa, podczas której opowiedziała ona o swoim ponad 4-miesięcznym rejsie w lodach Arktyki. Uczestników wyprawy, w tym jej pomysłodawcę i organizatora Macieja Sodkiewicza, powitali w siedzibie PoZŻ, przedstawiciele partnerów ekspedycji. Wśród nich: prezes PoZŻ Bogusław Witkowski, zastępca prezydenta Tczewa Zenon Drewa, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska, jak również bezanmaszt Bractwa Kaphornowców Bohdan Sienkiewicz.

„Barlovento II” wyruszył w rejs z Gdyni w połowie czerwca z ambitnym celem dopłynięcia najdalej na północ w historii żeglarstwa. Co prawda cel ten nie został osiągnięty, bo na przeszkodzie stanął lód, ale ekspedycja i tak zapisuje się w annałach jako jedna z największych arktycznych wypraw w dziejach polskiego żeglarstwa.

Więcej znaleźć można na stronie www.lodowe-krainy.pl.
TYP: a3
0 0
Komentarze