Adrian Maniewski Vice mistrzem Świata w F4S

poniedziałek, 27 sierpnia 2012
Informacja prasowa
W drugim dniu rozegrano cztery biegi Mistrzostw Świata w klasie F4S. Przy dobrej pogodzie i dużej ilości kibiców Adrian Maniewski (ŚLIZG Zduńska Wola) zdobył srebrny medal. Uzyskał 1000 punktów (dwa razy był drugi, raz pierwszy). Pierwszy z dorobkiem 1200 punktów był Tobias Soderling, a trzecie miejsce przypadło Edgaras Riabko.

We wszystkich rozegranych eliminacjach Tobias Soderlingn zgromadził 73 punkty i zdobył tytuł Mistrza Świata w F4S. Adrian Majewski miał o dziewięć punktów mniej i wywalczył srebrny medal. Trzeci był Edgaras Riabko, który zdobył łącznie 52 punkty. W zawodach startowało 15 zawodników. Ada Przybył (WKS Zegrze) uplasowała się na dziewiątym miejscu.

W Mistrzostwach Europy klasy T-400 najlepszy okazał się Marcin Mucha (Posnania). Wygrał wszystkie swoje biegi i miał 1200 pkt. Na drugim miejscu znalazła się Agata Sołtan (WKS Zegrze), która uzyskała 1000 pkt. i wyprzedziła Mantasa Kukcinavicciusa (750 punktów).