TYP: a1

63. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej już za 4 dni

wtorek, 30 września 2014
Informacja prasowa | Ewa Górska
Trwają zapisy do największego wyścigu żeglarskiego na Zatoce Gdańskiej – wyścigu o „Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej”. Prognoza IMGW na 4 października zapowiada wymarzone warunki na sobotni wypoczynek z dreszczykiem rywalizacji - bezchmurny słoneczny dzień z wiatrem południowym i południowo-wschodnim o sile 3-4 Bft.

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej

Na liście startowej już ponad 90 jednostek, i zgodnie z formułą wyścigu australijskiego wśród nich wielkie jachty, katamarany, kite'y, Omegi, jachty mieczowe oraz mniejsze jachty morskie. Do regat zgłosił się zeszłoroczny zdobywca Błękitnej Wstęgi – kite'owiec Maks Żakowski z Koszalina, który dystans wyścigu 18 mil pokonał w 80 minut.

Przypominamy, że zgłoszenia do regat online trwają do 30 września. Po tym terminie można się zgłaszać osobiście w sekretariacie klubu YK STAL. Jeśli ktoś chciałby wystartować w regatach i nie ma na czym lub ma jacht, ale nie może skompletować załogi, proszony jest o kontakt gielda@ykstal.org.pl.

Regaty o „Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej” od lat są atrakcją dla żeglarzy, którzy czekają na nie przez cały sezon, jak również i dla fanów żeglarstwa. Trasa regat prowadzi wzdłuż wybrzeża z Gdyni do Gdańska i z powrotem, więc startujące jednostki są doskonale widoczne z brzegu, co przyciąga widzów, którzy z trójmiejskich plaż kibicują startującym. W tej edycji regat dodatkową atrakcją dla uczestników i dla fanów jest zabawa fotograficzna „63 Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej w obiektywie uczestników i widzów”, zorganizowana przez partnera regat firmę Eljacht - Elektronika i Elektrotechnika Jachtowa. Szczegóły zabawy będą dostępne są na stronie oficjalnej regat.

W tym roku w ramach Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej zorganizowany jest Memoriał Juliusza Sieradzkiego w klasie OMEGA, który odbywa się dla uczczenia słynnego polskiego żeglarza - olimpijczyka oraz konstruktora jachtowego, m.in. twórcy jachtu OMEGA. Partnerem Memoriału jest Polski Związek Klasy OMEGA.

Po wyścigu około godziny 18 w hangarze YK STAL odbędzie się ceremonia nagrodzenia zwycięzców poszczególnych grup oraz wręczenia „Błękitnej Wstęgi” dla najszybszego i "Czerwonej Latarni" dla jachtu, który ostatni przekroczył linię mety. A potem, zgodnie z wieloletnią tradycją, organizatorzy zapraszają uczestników na Sailors Party z rozgrzewającym poczęstunkiem i muzyką na żywo – jedną z ostatnich okazji do spotkań w gronie żeglarskim w tym sezonie.

Zapraszamy wszystkich do zgłaszania się do wyścigu, a „nieżeglarzy” do kibicowania.
Strona regat: www.blekitnawstega.pl
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/281643792022275/?fref=ts

Informacje organizacyjne:

Wyścig o „Błękitną Wstęgę Zatoki Gdańskiej” zaplanowany jest na 4 października, jednak w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych dniem rezerwowym jest 5 października.
Informacje o wyścigu, program imprezy oraz formularz zgłoszeniowy znaleźć można na stronie regat www.blekitnawstega.pl. Zgłoszenia przez stronę regat trwają do 30 września. Wpisowe do regat dla zgłoszonych w tym terminie wynosi 40 zł za każdego uczestnika. W terminie 1-3 października będzie można zgłaszać się osobiście w sekretariacie klubu. Dla zgłoszonych tą drogą wpisowe wynosi 80 zł za każdego uczestnika. W dniu startu wyścigu 4.10. zgłoszenia nie będą przyjmowane.

Patronat Honorowy: marszałek województwa pomorskiego - Mieczyslaw Struk, dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni i Prezes Ligi Morskiej i Rzecznej – kpt. ż.w. dr inż. Andrzej Królikowski oraz prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego – Bogusław Witkowski
Partnerzy: Eljacht, Sail Serwis, Autofit, DAD, Hotel Nadmorski, Naftoport, BoatCraft, Premia Sport, Lady Fitness, Auto Mobil, Rooto System, Sail-Ho, Techno Marine, Easy Boat, SGS Polska, Dagoma, 7R Logistic, Liga Morska i Rzeczna
Partnerzy techniczni: WOPR, IMGW, 4 Winds, Dobre Jachty, Marine Works
Patronat Medialny: TVP Gdańsk, Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl, Magazyn Żagle, W Ślizgu
Organizator: Yacht Klub STAL Gdynia, Miasto Gdynia, Pomorski Związek Żeglarski
TYP: a3
0 0
Komentarze