TYP: a1

43 Regaty o Puchar Dnia Dziecka - dzień I

sobota, 2 czerwca 2012
Hanna Pieczyńska, Centrum Żeglarskie
43 Puchar Dnia DzieckaZakończył się pierwszy dzień 43 Regat o Puchar Dnia Dziecka. Bardzo kapryśna i zmienna pogoda spowodowała prawie 3 godzinne opóźnienie i wystraszyła niektórych początkujących zawodników. Puchar Dnia Dziecka to regaty o wieloletniej tradycji, dla najmłodszych żeglarzy w klasie optymist.

Do regat zgłosiło się 48 zawodników z 7 klubów. Na Jeziorze Dąbie ścigać się miało 11 dziewcząt i 37 chłopców, z czego najmłodszy ma zaledwie 8 lat. Wszyscy zostali podzieleni na 3 grupy zaawansowania – A,B,C. O godzinie 12 zgodnie z planem młodzi żeglarze stawili się na starcie. Niestety bardzo silny wiatr, deszcz, a chwilami nawet grad spowodował, że regaty zostały przerwane. Kilka łódek przewróciło się, inne trzeba było holować do brzegu. Wszyscy zostali bezpiecznie sprowadzeni na przystań.

O godzinie 15 zawody zostały wznowione, niestety w okrojonym składzie. Połowa żeglarzy zrezygnowała z pływania. Rozegrano 2 wyścigi już przy znacznie lepszej, ale nadal typowo żeglarskiej pogodzie.Grupa A


1. Gołębiowski Michał – UKS Branim Goleniów
2. Wilk Franciszek – UKS Branim Goleniów
3. Filip Ryżewski – Dobra Marina

Grupa B - Chłopcy

1. Bartosz Michalik – KS Centrum Żeglarskie
2. Mikołaj Silny – Dobra Marina
3. Tomasz Śledź – Dobra Marina

Grupa B – Dziewczęta

1. Anna Pogoda – UKS Branim Goleniów
2. Aleksandra Jasińska - UKS Branim Goleniów
3. Karolina Żurawińska – KS Centrum Żeglarskie

Grupa C – Chłopcy

1. Maksymilian Burdziej – MKŻ Marina Hotele
2. Natan Hapanowicz – KS Centrum Żeglarskie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871