TYP: a1

111 jachtów weźmie udział w tegorocznych regatach z Sydney do Hobart

czwartek, 5 listopada 2015
z mediów | WM
Lista startowa 71. regat Rolex Sydney Hobart została oficjalnie zamknięta. Znalazło się na niej 111 jednostek z 10 państw.


"Sydney to hobart yacht race route". Licensed under CC BY-SA 3.0 via Wikimedia Commons.

Słynne regaty, których trasa wiedzie z australijskiego Sidney do Hobart na Tasmanii, rozpoczną się jak zwykle w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, czyli 26 grudnia. W tym roku na linii startu spotkają się 83 jachty z Australii oraz 28 pochodzących z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Chin, Włoch, Szwajcarii, Japonii, Holandii, Niemiec i Rosji. Wśród skipperów będzie 6 kobiet.

Regaty Sidney Hobart są uważane za jeden z najtrudniejszych i zarazem najbardziej prestiżowych wyścigów żeglarskich na świecie. Obecny rekord trasy należy do jachtu Wild Oats XI, który liczącą 630 Mm trasę pokonał w czasie 42 godzin, 23 minut i 12 sekund.
Tagi: Rolex Sydney Hobart
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 lipca

Wyruszyła śladem swojej poprzedniczki z 1957 r. (tratwa Nord) - tratwa "Nord-bis" z Kapitanem Andrzejem Urbańczykiem i zmieniającą się po drodze załogą. Po dotarciu do Gotlandii i 25 dniach żeglugi tratwa powróciła do Gdańska.
środa, 19 lipca 2006
W Gdyni rozpoczął się kolejny zlot żaglowców The Cutty Sark Tall Ship's Race.
sobota, 19 lipca 2003
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (niecałe 8 m długości) jacht "Probus" z Kapitanem Jerzym Cołojewem z dwoma przyjaciółmi w rejs na Szetlandy, Wyspy Owcze; mały jacht powrócił do domu, po przebyciu około 2500 Mm w ciągu 777 godzin.
poniedziałek, 19 lipca 1971
Opuściło Świnoujście "Roztocze" z Kpt. Ziemowitem Barańskim, wychodząc w zakończony powodzeniem rejs na Wyspy Owcze.
poniedziałek, 19 lipca 1971