TYP: a1

1000 km wiślanej żeglugi historycznym żaglowcem!

poniedziałek, 8 maja 2017
Redakcja/MF

To prawdziwi wariaci, którzy wymyślili sobie, że popłyną w rejs z Krakowa do Gdańska własnoręcznie zbudowanym żaglowcem historycznym. W ten sposób Fundacja Horyzont Zdarzeń chce uczcić Rok Rzeki Wisły. Można ich wspomóc biorąc udział w zbiórce pieniędzy. Można także stać się członkiem załogi galara. 


Oprócz tysiąckilometrowego rejsu Wisłą Fundacja chce wziąć udział w Zlocie Łodzi Tradycyjnych na Festiwalu Loary w Orleanie, Francja we wrześniu 2017 r.

Co jest wyjątkowego w tym rejsie? Będzie on przede wszystkim jedną wielką lekcją żywej historii. Na ile woda pozwoli załoganci będą płynąć jedynie przy użyciu wioseł, żagla i siły charakteru. Będziemy także gotować na statku na historycznym palenisku oraz rozbijać obozy ucząc się rzemiosła dawnego. Będą także płynąć we własnoręcznie uszytych średniowiecznych strojach dając pokazy sztuki władania mieczem, łucznictwa tradycyjnego czy zapraszając do wspólnego muzykowania na pokładzie statku.

Sam galar jest pierwszym w Polsce pływającym centrum kultury dawnej. 


Jeśli chcesz, możesz wziąć udział w rejsie. Możesz wspomóc Fundację biorąc udział w zbiórce: https://zrzutka.pl/a5embh
Załoga zbiera na silnik, materiały na uszycie strojów, paliwo, wyżywienie oraz koszty śluzowań i napraw, a także – jeśli chodzi o cel nr 2 – na przewóz galara do Paryża. 

 

Tagi: rejs, galar, Fundacja Horyzont Zdarzeń
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 November

Zmarła Danuta Zjawińska - od 1948 r. pracownik, a później kierowniczka biura PZŻ w Warszawie. W latach odrodzenia polskiego żeglarstwa po 1956 r. należała do animatorów polskiego żeglarstwa. Była kimś zaufanym i serdecznie bliskim, nie odmawiając pomocy p
niedziela, 25 listopada 1990
W Szczecinie umiera Konstanty Maciejewicz, pochowany na szczecińskim Cmentarzu Centralnym.
sobota, 25 listopada 1972
Zakończyła swój samotny rejs (przejście kobiece przejście Atlantyku) Ann Davison na jachcie "Felicity Ann", angielska dziennikarka. Żeglowała z angielskiego Plymouth, poprzez Wyspy Kanaryjskie, Antiguę do Nowego Jorku.
środa, 25 listopada 1953
Do San Lucar dopływa statek Krzysztofa Kolumba wracając z ostatniej wyprawy do Ameryki.
poniedziałek, 25 listopada 1504