TYP: a1

Zaoszczędź na produktach spożywczych i zakupach z Rabato!

wtorek, 28 stycznia 2020
Artykuł sponsorowany

Dla wielu Polaków zakupy to rozrywka, która wymaga dużo czasu i pieniędzy. Ale w czasach dzisiejszych dokonanie skutecznych zakupów wymaga znajomości kilku reguł, które pomogą Ci w przyszłości zrobić Twoje kolejne zakupy jeszcze bardziej wygodnymi.

 

Oczywiście, że istnieje wiele sposobów na oszczędzanie pieniędzy przy kupowaniu niezbędnych towarów lub usług. Ale najpierw warto sprawdzić nowy serwis internetowy Rabato. Według linku rabato.com/pl możesz zobaczyć aktualne gazetki promocyjne i zniżki dla najbardziej popularnych sklepów w całej Polsce. Nowe oferty są publikowane codziennie, więc na pewno znajdziesz niskie ceny na poszukiwane towary lub usługi.

 

Jasna sprawa, że oprócz Rabato istnieją jeszcze dodatkowe wskazówki, które pomogą Ci wydać mniej i nie kupować niepotrzebnych rzeczy.

 

Zdecyduj, co chcesz kupić, zanim pójdziesz do sklepu

Nigdy nie wchodź do sklepu bez zamiaru czegoś kupić. Najlepiej zaplanuj zakupy, jeśli dokładnie wiesz, czego szukasz. Sklepy są specjalnie zaprojektowane, abyś chciał kupić coś nieplanowanego lub nawet niepotrzebnego. To jest ich główny cel.

 

Pomyśl o każdej “podróży” do sklepu, biorąc pod uwagę fakt, że potrzebujesz kupić czegoś konkretnego. Nie idź do sklepów, aby porozmawiać lub dobrze się bawić. Kup to, czego potrzebujesz, i zostaw czas na rozrywkę poza centrum handlowym.

 

Kiedy kupujesz coś ze zniżką, najczęściej nie oszczędzasz pieniędzy

Sprzedawcy lubią mówić, że oszczędzamy, kupując towary w momencie sprzedaży. Oczywiście, jeśli coś początkowo kosztowało 99,99 złotych, a teraz kosztuje 49,99, wydaje się, że oszczędzamy 50 złotych. Ale to jest nie do końca prawda. Kupując taki produkt, nie oszczędzasz, ale po prostu wydajesz mniejszą kwotę. Twój całkowity kapitał i tak zmniejszy się, ponieważ kupisz coś niepotrzebnego.

 

Rabat naprawdę pomoże zaoszczędzić, jeśli zamierzasz kupić niezbędną rzecz i jesteś gotówy wydać na nią pieniądze.

 

Karty rabatowe i bonusy są dobre, ale istnieje pewien haczyk

Karty rabatowe zazwyczaj są robione przez duże firmy, aby klienci wrócili do sklepu. Zwykle, aby uzyskać jakąś kartę lub bonus, musisz najpierw wydać określoną kwotę w tym sklepie.

Zawsze pamiętaj o tym, gdy planujesz wybrać się po zakupy do sklepów. Po pierwsze, często w celu uzyskania karty rabatowej wymagane jest podanie danych osobowych, a następnie na wpisany e-mail jest wysyłany jest spam. Dla tych wiadomości lepiej posiadać osobne konto e-mail, które możesz sprawdzić raz w miesiącu lub rzadziej.

 

Po drugie, czasami uważamy, że posiadanie bonusów jest powodem do wydawania pieniędzy. Oczywiście z kartą rabatową zaoszczędzisz trochę, ale tylko wtedy, gdy już zaplanowałeś/aś kupić jakąś rzecz. Ponadto o wiele bardziej opłaca się gotować coś w domu niż jeść w kawiarni lub restauracji, nawet ze zniżką. I nie zapomnij porównać ceny na ten towar w innych sklepach przed zakupem w firmie, gdzie masz kartę rabatową. Możesz w tym celu skorzystać z serwisu Rabato. Prawie w kilka sekund możesz porównać potrzebne artykuły i ich ceny.

 

Kupując towary należy brać pod uwagę cenę jednostkową, a nie całego opakowania

Cena na etykiecie zwykle niewiele znaczy, jeśli jest to duża paczka papieru toaletowego lub mydła w płynie. W takim przypadku musisz spojrzeć na cenę za rolkę lub butelkę. Jeśli kupujesz makaron lub płatki, oblicz cenę za kilogram.

 

Tylko kupując opakowanie, gdzie cena za jednostkę jest najniższa, wtedy o naprawdę zaoszczędzisz swój budżet.

 

Raz na miesiąc  czyść spiżarnię i szafki kuchenne, aby zaoszczędzić na jedzeniu

Podczas sprzątania na szafkach kuchennych, najprawdopodobniej znajdziesz resztki jedzenia, które wystarczą na kilka pełnych posiłków. Często się zdarza, że kupowałeś w dużej ilości niektóre produkty, gdy były sprzedawane po obniżonej cenie, i możesz całkowicie zapomnieć o swoich zapasach.

 

Czyszczenie kuchni rozwiąże ten problem. Zrób listę tego, co można przygotować z istniejących produktów i co należy kupić.

 

Korzystaj z powyższych porad i zacznij oszczędzać na Swoich codziennych zakupach!

TYP: a3
0 0
Komentarze