TYP: a1

Volvo Ocean Race - załoga MAPFRE wybiera Helly Hansen

wtorek, 3 października 2017
Informacja prasowa

W nadchodzącym wyścigu Volvo Ocean Race o podium ścigać się będzie pochodząca z Hiszpanii  załoga Mapfre. Helly Hansen ma zaszczyt wspierać hiszpańską załogę jako oficjalny partner– wyposażając ją w kolekcje odzieży i obuwia żeglarskiego.

Hansen wyposaży również całą ekipę techniczną wspomagającą team na lądzie.

Członkowie załogi wybrali z oferty Helly Hansen sztormiaki, midlayery, bieliznę termoaktywną oraz obuwie – zestawy mają spełnić wymagania, jakie stawić będzie wyścig.

 Przed załogą siedmiomiesięczna żegluga w ekstremalnych warunkach pogodowych – od startu w Alicante w październiku 2017 po metę w Hadze w czerwcu 2018 roku.

 

“Volvo Ocean Race to najbardziej wymagający wyścig na świecie – tak więc odzież dla zawodników musi być niezawodna  - nie ma tu miejsca na najmniejszy błąd” twierdzi Øyvind Vedvik, menedżer kategorii "żeglarstwo" w firmie Helly Hansen. - Aby zapewnić najwyższą jakość i wydajność będziemy spotykać się z załogą Mapfre w każdym porcie wyścigu. Aby dokonywać modernizacji i upewniać się, że ich wyposażenie nie tylko zapewnia im komfort – ale też po to, by zwiększyć ich konkurencyjność w wyścigu. Volvo Ocean Race to najlepszy i najbardziej wymagający test, który potwierdza jakość produktów”.

 

Helly Hansen towarzyszy zawodnikom Volvo Ocean Race już od pierwszego wyścigu w historii tych regat w 1973 roku. Volvo Ocean Race jest prawdziwym poligonem, na którym Helly Hansen weryfikuje innowacyjne rozwiązania. Zespół projektowy HH ma możliwość bezpośrednio sprawdzać wydajność nowych konstrukcji  i cech produktów – tak by całość i każdy jej element były jak najbardziej funkcjonalne i wytrzymały czas całego wyścigu.

 

Mapfre będzie wykorzystywać sztormiaki z topowej linii Helly Hansen – Aegir. To linia stworzona z myślą o zawodowcach, którzy już wielokrotnie testowali jej jakość i którym pomagała w biciu rekordów świata. Również Mapre potwierdziła jej funkcjonalność – zwyciężając  w niej Leg Zero i ustanawiając w sierpniu nowy rekord Monohull wokół Isle of Wights .

„Jesteśmy bardzo dumni, z tego, że mamy możliwość współpracy z tak prestiżową marką jak Helly Hansen. 140 lat doświadczeń Helly Hansen w historii innowacji i produkcji odzieży żeglarskiej – to duże wsparcie dla naszej załogi, które z pewnością daje nam wsparcie by sięgnąć po zwycięstwo w Volvo Ocean Race” mówi Pedro Campos, szef załogi Mapfre. 

„Żeglarze będą musieli zmagać się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi – od sztormów po potężne fale i tropikalne upały sięgające 40 C – więc to bardzo ważne by ich wyposażenie ochroniło ich i  pozwoliło na regulację temperatury ciała. Jestem przekonany, że technologie odzieży Helly Hansen pozwolą nam na największą wydajność, niezależnie od warunków zewnętrznych

 

Wyposażenie przygotowane dla Mapfre posłuży jako prototypy i wzory dla modeli odzieży, które wejdą do oferty handlowej Helly Hansen już w przyszłym sezonie

Więcej informacji  o kolekcji i partnerstwie Helly Hansen w poprzednich edycjach Volvo Ocean Race tutaj

 

Więcej informacji o załodze TUTAJ 

Tagi: Helly Hansen, Volvo Ocean Race
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 czerwca

Wodowanie nowego trimarana "IDEC" dla Francisa Joyona.
wtorek, 19 czerwca 2007
Rehabilitacja Mariusza Zaruskiego.
poniedziałek, 19 czerwca 1989
Blisko Salcombe Harbour wchodzi na mieliznę "Herzogin Cecile".
piątek, 19 czerwca 1936
Na redzie portu gdyńskiego stanął, zakupiony ze składek społeczeństwa żaglowiec "Dar Pomorza".
czwartek, 19 czerwca 1930
Urodziła się Teresa Remiszewska-Damsz, była pierwszą Polką, a czwartą kobietą na świecie, która samotnie przepłynęła Atlantyk. W 1972 r. wzięła udział w regatach OSTAR, wcześniej odbyła pierwszy samotny rejs po Bałtyku na s/y "Zenit".
wtorek, 19 czerwca 1928
W holenderskiej stoczni GM Muller zwodowano trzymasztowy szkuner "Vlissingen", późniejszą "Iskrę", statek szkolny Polskiej Marynarki Wojennej.
wtorek, 19 czerwca 1917
Nieopodal Bacon Island Bar na mieliznę wchodzi "Flying Cloud".
piątek, 19 czerwca 1874
Wodowanie "Sovereign of the Seas" - największego klipra zbudowanego przez J. W. Griffithsa i McKaya - słynnych budowniczych kliprów herbacianych.
sobota, 19 czerwca 1852