Tureckie Turkusowe Wybrzeże

środa, 23 listopada 2016
Artykuł sponsorowany

E.G.G. Yachting, turecki armator z bazą w marinie D-Marin Göcek w zatoce Fethiye obchodzi właśnie 20-lecie swojej działalności.

E.G.G. Yachting założyli w 1996 roku Göker Tuncay i Nezih Akman. Głównym celem firmy od początku miało być oferowanie najlepszych wakacji pod żaglami. Dziś E. G. G zatrudnia w biurze 7 osób i kolejnych 12 obsługi technicznej. Klienci chwalą firmę za profesjonalizm i przyjacielskie podejście do klienta a także – co szczególnie ważne dla żeglujących – znakomicie utrzymana flotę. Kluczem do sukcesu, jak podkreślają pracownicy firmy, jest dbałość o detale.

E.G.G. Yachting ma swoją siedzibę w D-Marin w Göcek. To małe miasto to jednocześnie jedna z najbardziej popularnych wśród żeglujących tureckich destynacji, ze względu na tutejsze piękne, zaciszne zatoki, spektakularne widoki i czystą, turkusową wodę. Dodatkowym atutem mariny jest lokalizacja w pobliżu lotniska. Dalaman International Airport jest oddalone zaledwie o 20 minut jazdy.

W 1988 roku Göcek ogłoszono obszarem pod specjalną ochroną. Dlatego nie znajdziecie tu wielkich budynków, a miłe, niewielkie hotele i pensjonaty. Samo miasto jest także rekomendowane jako znacznie bardziej spokojne i ciche niż zwyczajowo bywają turystyczne centra. Tutejsza populacja to ok. 4,5 tys. mieszkańców – ich liczba wzrasta do 7 w sezonie turystycznym Nic dziwnego – tutejsza zatoka pełna zacisznych miejsc, z 12 wyspami, przejrzystą wodą, zielonymi sosnowymi lasami i pięknymi plażami to prawdziwy raj dla żeglarzy. Zatoki Göcek i Fethiye daja także wiele okazji do zwiedzania kulturalnych atrakcji, takich jak Telmessos, Fethiye Museum, Tlos, Pınara, Letoon, Xanthos czy Patara.

Ci, którzy zdecydują się skorzystać z usług E.G. G. Yachting mają do dyspozycji flotę złożoną z jachtów od 33 do 53 stóp modeli Bavaria, Beneteau, Jeanneau czy Dufour. Wszystkie są znakomicie wyposażone i dobrze utrzymane co sprawia, że firma ma bardzo duży procent powracających klientów.

Oczywiście klientów z Polski – i nie tylko – najbardziej interesuje, czy podróżowanie do Turcji jest bezpieczne. Według polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych, unikać należy terenów Turcji graniczących z Syrią, czyli położonych na wschodzie i południowych – wschodzie kraju. Poruszanie się po innych rejonach nie jest zakazane, aczkolwiek według MSZ zachować należy ostrożność  przy dużych skupiskach ludzkich. Jednak jak twierdzi Turgut Tanrikulu z E. G. G. Yachting, sytuacja w Turcji bynajmniej nie wpłynęła na zmniejszenie liczby klientów firmy. – Od początku września mieliśmy bardzo wielu europejskich klientów. Niektórzy rzeczywiście mieli pewne obawy związane z przyjazdem, zwłaszcza jeśli towarzyszyły im dzieci. Nie było jednak żadnych kłopotów i wyjeżdżali z Göcek bardzo zadowoleni i z fantastycznymi wspomnieniami. Wielu z nich podzieliło się swoimi doświadczeniami na naszej stronie FB, podkreślając, że w Turcji jest bezpiecznie i żeby nie obawiać się przyjazdu. Ich opinie można znaleźć na naszym fanpejdżu.

 

Tagi: Turcja, jachty, urlop
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 September

W Southamton wystartowała kolejna (ósma) edycja załogowych regat dookoła świata, tym razem pod nazwą The Volvo Ocean Race Round the World.
niedziela, 23 września 2001
W Łebie zakończył okołoziemski rejs Kapitan Krzysztof Baranowski na s/y "Lady B" (ex "Wojewoda Pomorski"); Kapitan Krzysztof Baranowski stał się tym samym pierwszym Polakiem, który dwukrotnie samotnie okrążył kulę ziemską pod żaglami.
sobota, 23 września 2000
Odbył się chrzest "Daru Przemyśla", na którym Henryk Jaskuła opłynął kulę ziemską w rejsie non stop.
czwartek, 23 września 1976
W Olsztynie powołano do życia oddział Yacht Klubu Polski.
poniedziałek, 23 września 1946
Sejm uchwalił ustawę o budowie portu w Gdyni.
sobota, 23 września 1922