TYP: a1

Rozbitek oskarżony o kanibalizm

czwartek, 17 grudnia 2015
z mediów | JM
Rybak, który przetrwał na oceanie 15 miesięcy, został pozwany z powodu rzekomego kanibalizmu. Oskarżenie wniosła rodzina kolegi rozbitka, który który znajdował się z nim na łodzi, jednak nie przeżył długotrwałego dryfowania. Żądają oni 1 miliona dolarów odszkodowania.
Salvador Alvarenga dryfował po Pacyfiku od końca 2012 roku aż do stycznia 2015, kiedy wylądował na brzegu Wysp Marshalla. Na swojej łodzi rybackiej spędził około 15 miesięcy, w towarzystwie znajomego - Ezequiela Cordoby. W tym czasie rozbitkowie mieli żywić się surowymi rybami, ptactwem i żółwiami. Kiedy Alvarenga został odnaleziony, z pewnością myślał, że to już koniec jego koszmaru. Okazuje się, że po walce z oceanem będzie musiał stoczyć jeszcze jedną - tym razem w sądzie.

Rodzina Cordoby, który rzekomo zmarł po zatruciu surowym mięsem, wniosła w sprawie Alvarengi oskarżenie. Jak twierdzą, rybak mógł przeżyć tak długo tylko przez dokonanie aktu kanibalizmu na swoim koledze. Jak twierdzi prawnik rozbitka, oskarżenia mają na celu wyłącznie pozbawienie jego klienta pieniędzy, które zarobił na wydaniu książki o swojej niewiarygodnej przygodzie.
Tagi: rozbitek, oskarżenie, kanibalizm
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933