TYP: a1

Republika piratów

wtorek, 14 października 2014
Informacja prasowa
Piraci zajmują bardzo ważne miejsce w dzisiejszej popkulturze, ale jacy byli naprawdę? Colin Woodard w "Republice piratów" opowiada prawdziwą historię złotej ery piractwa.Woodard skupia się na najważniejszych osobistościach żeglujących po karaibskich wodach na początku XVIII wieku: Edwardzie "Czarnobrodym" Thatchu, Czarnym Samie Bellamym czy Charlesie Vane'ie. Książka ukazała się 24 września nakładem Wydawnictwa SQN.

"Republika piratów" to książka historyczna pisana z przygodowym zacięciem. I mimo że Woodard obala funkcjonujący w popkulturze mit piratów, tytuł sprawia, że Ci są nawet jeszcze bardziej fascynujący. Fakty mogą okazać się znacznie ciekawsze niż fikcja.

Początek XVIII wieku. Czarnobrody, Czarny Sam Bellamy, Charles Vane i kilku innych wielkich pirackich kapitanów łączy siły, tworząc coś więcej niż przypadkową zbieraninę złodziei. Byli żeglarze, niezadowoleni służący, zbiegli niewolnicy – każdy z nich zwrócił się ku piractwu w wyrazie protestu przeciwko warunkom panującym na statkach i plantacjach. Wspólnymi siłami ustanawiają surową demokrację, wykrawając własną strefę swobody, w której służący stali się wolni, Czarni zyskali status równych, a przywódców wybierano i obalano na drodze głosowania.

Z kodem rabatowym TAWERNASKIPPEROW "Republika piratów" taniej o 25% w księgarni internetowej LaBotiga.pl: http://www.labotiga.pl/republika_piratow

Colin Woodard to wielokrotnie nagradzany pisarz i dziennikarz pochodzący z Maine. Ukończył Uniwersytet Chicagowski. Za pracę dziennikarską w "Portland Press Herald" i "Maine Sunday Telegram" otrzymał prestiżową Nagrodę im. George'a Polka. Stale współpracuje z "Washington Monthly", "The Christian Science Monitor" i "The Chronicle of Higher Education". Zdawał relacje z ponad 50 krajów rozlokowanych na sześciu kontynentach. Przez pięć lat mieszkał we wschodniej Europie. "Washington Post" określił go mianem jednego z najlepszych dziennikarzy politycznych w Ameryce.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 January

Na jachcie "Cardinal Vertue" zakończył rejs Wiliam Nance - rejs prowadził z Anglii i dalej do Buenos Aires, Przylądek Dobrej Nadziei, Auckland, Horn do Buenos Aires.
piątek, 22 stycznia 1965
Urodził się Mamert Stankiewicz, kapitan żeglugi wielkiej, służbę rozpoczął we flocie carskiej, a po powrocie do Polski został skierowany na statek skierowany na statek szkolny "Lwów"; później pracował na stanowisku kierownika żeglugi przybrzeżnej, kapitan
niedziela, 22 stycznia 1871