Przewodnik po północnej Polsce

poniedziałek, 28 lipca 2014
Informacja prasowa
"Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" to przewodnik po różnorodnej krainie słonych i słodkich wód północnej Polski – w sam raz dla osób, dla których wypoczynek nad wodą to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu.



Północna Polska to region pełen wód, lasów i złocistych plaż, dlatego należy do urlopowych celów numer jeden na turystycznej mapie naszego kraju. "Polska wzdłuż i wszerz tom I. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" przedstawia znane uzdrowiska i letniska oraz miejscowości wypoczynkowe i agroturystyczne nad morzem i jeziorami, które zapraszają turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno miłośnicy błogiego lenistwa, jak i aktywnego wypoczynku. Dariusz Jędrzejewski proponuje różne sposoby na spędzenie wolnego czasu i poznawanie regionu: zwiedzanie, spacery, przejażdżki na rowerze, spływy kajakowe, żeglowanie i wiele innych.

Dariusz Jędrzejewski przybliża czytelnikom krainę ujścia Odry – Woliński Park Narodowy, sporty wodne w Dziwnówku czy Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Zaprasza też do Szczecina, który zachwyca piękną architekturą: barokowymi kamieniczkami czy staromiejskim ratuszem. Kaszuby zaskakują dzikim wybrzeżem, Mielno to przede wszystkim wspaniałe plaże, a w Darłówku można udać się na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Gdańsk to piękna, pełna zabytków stolica polskiego wybrzeża, która wraz z nowoczesną Gdynią i uzdrowiskowym Sopotem tworzy jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do spędzenia urlopu. Pojezierza Pomorza Wschodniego to kraina bogata w niezniszczone przemysłem jeziora, rzeki i lasy – dlatego przyjeżdżają tu żeglarze, kajakarze, wędkarzy i miłośnicy grzybobrania. Warto także udać się na wycieczkę pograniczem Warmii i Mazur, by poznać Szlak Wielkich Jezior – najpiękniejszy szlak żeglarski w Polsce.

Książka Dariusza Jędrzejewskiego, "Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza", ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 lipca

Thor Heyerdahl na tratwie "Ra II" po 57 dniach atlantyckiej żeglugi dopłynął na Barbados, dowodząc swojej tezy, że starożytni żeglarze mogli docierać do Ameryki, żeglujac na papirusowych statkach.
środa, 1 lipca 1970
Opuścił Gdynię "Zawisza Czarny" z zamiarem opłynięcia Islandii. Plan został w pełni zrealizowany, a szkunerem dowodził Kpt. Andrzej Rościszewski.
wtorek, 1 lipca 1969
Rozpoczyna się pierwszy obóz żeglarski w COŻ Trzebież.
środa, 1 lipca 1959
W Auckland urodził się Grant Dalton, żeglarz oceaniczny, zwycięzca Whitbread Race na jachcie "New Zealand Endeavour" i The Race na katamaranie "Club Med".
wtorek, 1 lipca 1958
Z Montevideo na keczu "Legh II" wystartował w samotny rejs dookoła świata Vito Dumas; trasa wiodła przez Przylądek Dobrej Nadziei, Nową Zelandię, Valparaiso, Przylądek Horn (zakończył podróż w Montevideo 30 sierpnia 1943 r.).
środa, 1 lipca 1942
Urodził się Wim van Acker - wieloletni komandor Europejskiej Floty DN; był wybitną osobowością, przez wiele lat wspomagał polskie żeglarstwo lodowe.
piątek, 1 lipca 1921
Rozpoczęcie rejsu Joshuy Slocuma na "Sprayu".
poniedziałek, 1 lipca 1895
Horatio Nelson obejmuje dowództwo "Victory".
poniedziałek, 1 lipca 1771