Przewodnik po północnej Polsce

poniedziałek, 28 lipca 2014
Informacja prasowa
"Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" to przewodnik po różnorodnej krainie słonych i słodkich wód północnej Polski – w sam raz dla osób, dla których wypoczynek nad wodą to jedna z ulubionych form spędzania wolnego czasu.Północna Polska to region pełen wód, lasów i złocistych plaż, dlatego należy do urlopowych celów numer jeden na turystycznej mapie naszego kraju. "Polska wzdłuż i wszerz tom I. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza" przedstawia znane uzdrowiska i letniska oraz miejscowości wypoczynkowe i agroturystyczne nad morzem i jeziorami, które zapraszają turystów nie tylko w sezonie wakacyjnym. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – zarówno miłośnicy błogiego lenistwa, jak i aktywnego wypoczynku. Dariusz Jędrzejewski proponuje różne sposoby na spędzenie wolnego czasu i poznawanie regionu: zwiedzanie, spacery, przejażdżki na rowerze, spływy kajakowe, żeglowanie i wiele innych.

Dariusz Jędrzejewski przybliża czytelnikom krainę ujścia Odry – Woliński Park Narodowy, sporty wodne w Dziwnówku czy Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach. Zaprasza też do Szczecina, który zachwyca piękną architekturą: barokowymi kamieniczkami czy staromiejskim ratuszem. Kaszuby zaskakują dzikim wybrzeżem, Mielno to przede wszystkim wspaniałe plaże, a w Darłówku można udać się na Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych. Gdańsk to piękna, pełna zabytków stolica polskiego wybrzeża, która wraz z nowoczesną Gdynią i uzdrowiskowym Sopotem tworzy jedno z najatrakcyjniejszych miejsc do spędzenia urlopu. Pojezierza Pomorza Wschodniego to kraina bogata w niezniszczone przemysłem jeziora, rzeki i lasy – dlatego przyjeżdżają tu żeglarze, kajakarze, wędkarzy i miłośnicy grzybobrania. Warto także udać się na wycieczkę pograniczem Warmii i Mazur, by poznać Szlak Wielkich Jezior – najpiękniejszy szlak żeglarski w Polsce.

Książka Dariusza Jędrzejewskiego, "Polska wzdłuż i wszerz. Wybrzeże Bałtyku i pojezierza", ukazała się nakładem Wydawnictwa Burda Książki.


TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 5 June

W Sydney po 189 dniach żeglugi zakończyła rejs Kay Cotte na "First Lady". W historii żeglarstwa był to pierwszy kobiecy rejs dookoła świata bez zawijania do portów.
niedziela, 5 czerwca 1988
Start do Piątych Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy. Na mecie pierwszy był 79-metrowy "Club Mediterranee", ale po nim pojawili się na mecie dziesięciometrowy trimaran "The Third Turtle" z Michaelem Birchem i Kazimierz Jaworski na "Spanielu" (w kla
sobota, 5 czerwca 1976
Po 8 latach (2922 dni) zamknięcia z powodu wojny arabsko-izraelskiej otwarto ponownie Kanał Sueski.
czwartek, 5 czerwca 1975
Wyruszył w rejs z zamiarem dotarcia do Chicago na Wystawę Światową jacht "Dal" z Andrzejem Bohomolcem, Janem Witkowskim i Jerzym Świechowskim na pokładzie. Po drodze (na Bermudach) z jachtu zszedł Jan Witkowski.
poniedziałek, 5 czerwca 1933