TYP: a1

Podniebny wyczyn Alexa Thomsona

czwartek, 17 marca 2016
Informacja prasowa
Brytyjski żeglarz obieżyświat, Alex Thomson, podjął się kolejnego zapierającego dech w piersiach wyczynu ze swym wyścigowym jachtem – HUGO BOSS. Skywalk jest trzecim projektem z serii, w której odważny kapitan przekracza granice ludzkich możliwości.

hugo boss, alex thomson


Aby gonić jacht HUGO BOSS pod wiatr przy użyciu 10 metrowego kite’a, Thomson przypina się do liny zanurzonej w wodzie, która jest przytwierdzona do szczytu masztu. Prędkość jachtu napina linę i wypycha go na wysokość ponad 85 metrów w powietrze – wyżej niż sięga Londyński Tower Bridge oraz dwukrotnie ponad wysokość jachtu. W punkcie szczytowym swojego lotu, Thomson uwalnia się i używając jedynie kite’a, perfekcyjnie kontroluje swoje opadanie z powrotem do wody. Ląduje w niesamowitym stylu, mając na sobie idealnie skrojony, wodoodporny garnitur marki BOSS.


Jest to trzeci odważny wyczyn wykonany przez 41 letniego Thomsona i jego zespół. Filmy wideo z Keelwalk – wyzwania, podczas którego Alex spacerował po pomarańczowym kilu swojego wyścigowego jachtu, jednocześnie żeglując z wysoką prędkością oraz filmy z Mastwalk – gdzie Alex wspina się na 30 metrowy maszt HUGO BOSS, a następnie nurkuje z samego szczytu prosto do wody, zostały obejrzane przez ponad 4.5 miliona ludzi na całym świecie.

„Dwa poprzednie wyczyny, których się podjęliśmy – Mastwalk i Keelwalk – okazały się tak dużymi sukcesami, że my jako zespół, nie mogliśmy na tym poprzestać. Wszyscy byliśmy zgodni co do tego, że chcemy zrobić coś jeszcze większego i lepszego” – komentuje Thomson.

Film z wyczynu TUTAJ
Tagi: Alex Thomson, wyczyn, hugo boss, jacht, skywalk
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 September

Zmarł Dariusz Bogucki, konstruktor statków i jachtu "Gedania", kapitan jachtowy, uczestnik wielu wypraw oceanicznych i polarnych, pod żaglami opłynął Horn i dotarł za oba kręgi polarne. Był również znanym publicystą i pisarzem; m.in. autorem książek - "Is
niedziela, 22 września 2002
Na jachcie "Neo Vent" z Trinite-sur-Mer drogą na zachód wyruszył w okołoziemski rejs Pierre Auboiroux; podróż zakończył 29.08.1966 r., a trasa wiodła przez Atlantyk, Panamę, Markizy, Cieśninę Torresa, Indie, Suez i Saint Tropez.
wtorek, 22 września 1964
Zagłada żaglowca "Teaping"; zbudowany w 1863 r., był jednym z pierwszych kliprów kompozytowych, regularnie brał udział w Tea Races (1856-1871).
piątek, 22 września 1871