Nicols

czwartek, 2 lutego 2017
Anna Ciężadło

Jeśli marzycie o wyprawie barką w jakieś urokliwe miejsce, a jednocześnie nie wyobrażacie sobie wakacji bez prywatnej łazienki, podgrzewanego basenu i panoramicznego dachu, weźcie pod uwagę ofertę Francuzów.

Przepis na sukces wg Nicols jest prosty: 30 lat doświadczenia, zróżnicowana flota i wychodzenie naprzeciw potrzebom klienta – nawet takim, które jeszcze nie przyszły mu do głowy.

Barka Nichols

Stocznia

Firma powstała w 1986 roku, jako część NADIA Group – firmy, która początkowo zajmowała się… przetwórstwem tworzyw sztucznych. Jak to się stało, że zajęli się produkcją i czarterowaniem barek? Trudno powiedzieć, skąd akurat taki pomysł, ale faktem jest, że dywersyfikacja działalności stała się znakiem rozpoznawczym Grupy. W jej skład wchodzą dzisiaj następujące podmioty:

·         NADIA SIGNALISATION - firma produkująca znaki drogowe;

·         DYNAMIC - firma produkująca małe ADG;

·         PRODONT HOLLIGER - firma produkująca sprzęt dentystyczny;

·         SIB – firma produkująca bramy, okna  i drzwi;

·         ANJOU AUTOMATION – firma specjalizująca się w automatyce i systemach kontrolnych;

·         FORCE 5 – firma zajmująca się sprzedażą jachtów i osprzętu żeglarskiego

·         i wreszcie… NICOL'S YACHT – producent i czarterownia barek rzecznych.

Totalny miszmasz? A może w tym szaleństwie jest metoda, pozwalająca na odniesienie sukcesu w każdej z powyższych dziedzin, ze szczególnym uwzględnieniem barek? Jakby  na to nie patrzyć, barki mają przecież okna, drzwi, AGD, o osprzęcie żeglarskim nie wspominając. Bliższych związków ze stomatologią i znakami drogowymi nie udało nam się znaleźć, ale może o czymś po prostu nie wiemy.

Faktem jest natomiast, że dziś Nicols zalicza się do największych graczy w sektorze francuskiej turystyki rzecznej; dysponuje w sumie 18 bazami, rozmieszczonymi głównie we Francji, ale również w Niemczech oraz Portugalii.

barki Nichols

Barki

Stocznia posiada w ofercie 23 modele barek, podzielonych na 4 serie: ESTIVALE, CONFORT, SEDAN oraz RIVIERA. Każda z serii dedykowana jest klientom, mającym inne potrzeby, co oczywiście nie oznacza, że barki, określane jako „rodzinne” nie sprawdzą się w przypadku par czy większych grup przyjaciół.

Serię ESTIVALE wyróżniają jasne i przestronne wnętrza, a także najwyższej jakości wyposażenie. Linię ESTIVALE tworzą barki:

·         ESTIVALE DUO

·         ESTIVALE QUATTRO

·         ESTIVALE QUATTRO S

·         ESTIVALE SIXTO

·         ESTIVALE SIXTO PRESTIGE

·         ESTIVALE SIXTO PRESTIGE C

·        w ramach tej serii można również zażyczyć sobie… basen, który będziemy ciągnąć za naszą barką. Czego jeszcze chcieć więcej?

Serię CONFORT wyróżniają przede wszystkim bezpieczeństwo oraz - jak sugeruje nazwa - komfort użytkowania, a także przestronny salon, usytuowany w centralnej części pokładu. Na barkach CONFORT każda kabina posiada własną łazienkę. W ramach tej serii, dostępne są następujące modele:

·         CONFORT 900

·         CONFORT 900 DP

·         CONFORT 1100

·         CONFORT 1350

·         CONFORT 1350 VIP

·         oraz, oczywiście, basen

Seria SEDAN powstała przede wszystkim z myślą o rodzinach, więc należące do niej łodzie posiadają wszelkie udogodnienia, jakie mogą docenić mali pasażerowie oraz ich rodzice: tylny pokład znajduje się na poziomie gruntu, a duży i przestronny salon sprzyja rodzinnej integracji. Kapitan nie jest odizolowany od reszty załogi, a podgrzewany basen sprawia, że nawet najmłodsi załoganci mogą korzystać z jego uroków. W ramach serii SEDAN dostępne są następujące modele:

·         PRIMO

·         SEDAN 800

·         SEDAN 1000

·         SEDAN 1010

·         SEDAN 1150

·         SEDAN 1160

·         SEDAN 1160N

·         SEDAN 1170

·         SEDAN 1310

·         podgrzewany basen

Seria RIVIERA nawiązuje kształtem do dawnych barek rzecznych i stanowi pierwszą serię barek, jakie opuściły stocznię. Łatwość manewrowania oraz przystępna cena sprawiają, że barki tej serii nadal cieszą się niesłabnąca popularnością. W ramach linii RIVIERA dostępne są następujące modele:

·         RIVIERA 920

·         RIVIERA 1120

·         RIVIERA 1130

Tagi: berki, nichols, stocznia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 October

Z Southampton w rejs dookoła świata ze wschodu na zachód wystartował Chay Blyth na "British Steel"; po 292. dniach rejsu i opłynięciu Przylądka Horn ze wschodu na zachód, Blyth 6 sierpnia 1971 roku powrócił do Anglii.
wtorek, 20 października 1970
Odbyło się pierwsze po II wojnie zebranie Ligi Morskiej.
piątek, 20 października 1944
Zwodowano jacht "Farys" dla Erwina Webera, pierwszego polskiego żeglarza samotnika.
niedziela, 20 października 1935