TYP: a1

Legia Warszawa reaktywuje sekcję żeglarską

piątek, 11 marca 2016
Redakcja/MF
Legia Warszawa w porozumieniu z Akademią Kusznierewicza podpisała umowę, na mocy której zostanie reaktywowana sekcja żeglarska klubu. Pierwszym krokiem będzie letni obóz, który jednocześnie stanie się naborem do sekcji dla najmłodszych.


Fot. Legia.com

Sekcja żeglarska Legii Warszawa oparta jest o niezależny podmiot - stowarzyszenie "Akademia Żeglarska". W strukturze stowarzyszenia i w jego władzach znalazły są osoby związane od wielu lat z Legią Warszawa, pasjonaci żeglarstwa, przedsiębiorcy, a także eksperci z takich dziedzin, jak psychologia, fizjoterapia, prawo, media, turystyka, mechatronika, finanse i zarządzanie.

Partnerem sekcji jest Akademia Kusznierewicza, firma założona przez mistrza olimpijskiego Mateusza Kusznierewicza w 2012 roku, organizująca obozy, regaty oraz szkolenia żeglarskie. Infrastruktura Akademii- ośrodki nad jeziorem Zegrzyńskim i na Mazurach, jachty, sprzęt sportowo-rekreacyjny, będzie wykorzystywana przez żeglarzy Legii. Docelowo planuje się stworzenie nowej bazy szkoleniowej dla sekcji.

Program szkoleniowy sekcji żeglarskiej zacznie się dwutygodniowego obozu żeglarskiego, który będzie jednocześnie naborem do sekcji regatowej. Zajęcia i treningi sekcji ruszą od nowego roku szkolnego w cyklu weekendowym. Treningi na wodzie odbywać się będą w bazie żeglarskiej Akademii Kusznierewicza nad Zalewem Zegrzyńskim. Program zajęć został przygotowany następująco: w miesiącach wrzesień - październik i kwiecień - czerwiec prowadzone będą treningi żeglarskie i zajęcia z teorii żeglowania na łódkach klasy Optimist. Natomiast w miesiącach listopad - marzec zawodnicy będą uczestniczyć w zajęciach ogólnorozwojowych dwa razy w tygodniu (pływalnia, zajęcia na sali gimnastycznej, piłka nożna, sporty walki i wiele innych). Wraz z rozwojem żeglarskim dzieci będą szkolone w zakresie żeglugi na sprzęcie adekwatnym do wieku i wagi w klasach żeglarskich przygotowawczych i olimpijskich.
Do sekcji rekrutowane będą dzieci w wieku 7-11 lat.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 3 March

Barbara Królikowska odbiera nagrodę Rejs Roku za rejs dookoła świata na s/y "Karolka".
piątek, 3 marca 2006
Wokółziemskie regaty The Race zakończył "Club Med.", 110. stopowy katamaran dowodzony przez Granta Daltona i Franka Profitta zwyciężając w stawce 6 jachtów.
sobota, 3 marca 2001
Jerzy Wąsowicz na s/y "Antica": mija ze wschodu na zachód Przylądek Horn w rejsie do Ameryki Południowej.
środa, 3 marca 1999
Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Koszaliński" prowadzonego przez Ryszarda Wabika.
środa, 3 marca 1982