TYP: a1

Książki przypłyną łodzią

środa, 8 lipca 2020
Z mediów

Wypożyczasz książkę z biblioteki, a ona...przypływa do ciebie łodzią? Takie rzeczy możliwe tylko w Wenecji! Na taki pomysł wpadły władze miasta, które od lat prowadzą akcję promocji czytelnictwa wśród mieszkańców.

Nie wiemy, czy statystyki czytelnictwa są w Wenecji tak niskie jak w Polsce, ale pomysł nam się podoba – władze miasta wymyśliły, że pomogą tym, którzy mieszkają w historycznym centrum i na okolicznych wyspach zdobyć upragnioną lekturę. Jeśli książka będzie niedostępna w najbliższej bibliotece, zostanie dostarczona z innej. I to za pomocą łodzi! Ma to umilić życie szczególnie osobom starszym, uziemionym z powodu coronawirusa i ciężko przeżywającym przymusową izolację. Dodatkowo, dzięki skorzystaniu z kanałów i pływającej barki, ograniczy się emitowanie spalin samochodowych oraz stania w korkach.

To kolejny pomysł weneckich władz na ożywienie czytelnictwa w mieście - w ostatnich latach inwestowano duże środki w miejskie biblioteki, a niedawno zostały otwarte dwie następne. Nowy projekt został zrealizowany przez władze miasta przy współpracy całej sieci bibliotecznej Wenecji. Uroczyste wodowanie łodzi odbyło się we wtorek, 7 lipca 2020 r. rano przy Ca 'Farsetti na Canale Grande.

 

Tagi: Wenecja, książki
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 July

W Gdyni odbył się pierwszy w historii zlot Polonii Żeglarskiej znany pod nazwą World Polonia Sailing Jamboree Poland 1991. Na zlot przybyło 26 jachtów polonijnych z USA, Kanady, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Szwecji, Danii, Finlandii. Flotyllę jachtów polon
niedziela, 14 lipca 1991
"Dar Młodzieży" pod dowództwem Kpt. Marka Szymońskiego przekroczył jako pierwszy żeglowiec klasy A linię mety w wyścigu z Antwerpii do Alesund w ramach regat Cutty Sark Tall Ships' Races.
sobota, 14 lipca 2001