TYP: a1

Konkurs wiedzy o Zawiszy Czarnym i generale Zaruskim

poniedziałek, 24 października 2016
Informacja prasowa
Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza szkoły i organizacje młodzieżowe do udziału w konkursie wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generale Zaruskim. Nagrodą jest rejs na Zawiszy.

Zawisza konkurs


Celem konkursu jest upamiętnienie żaglowców szkolnych s/y Zawisza Czarny (ex. Petrea) i s/y Zawisza Czarny (ex. Cietrzew) i ich wkładu w rozwój żeglarstwa i wychowania morskiego, upamiętnienie Generała Mariusza Zaruskiego – kapitana s/y Zawisza Czarny w latach 1934 – 1939 oraz propagatora i prekursora wychowania morskiego w Polsce, upamiętnienie setnej rocznicy powstania Harcerskiego Ruchu Wodnego na Ziemiach Polskich.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły z klas szkolnych wszystkich typów i rodzajów szkół województwa pomorskiego, a także drużyn harcerskich, gromad zuchowych, klubów żeglarskich, kół Ligi Morskiej i Rzecznej i innych organizacji działających na rzecz wychowania morskiego prowadzących działalność na terenie województwa pomorskiego.

zaruski


Konkurs polega na przygotowaniu krótkiego filmu w jednej z czterech kategorii konkursowych, umieszczeniu go w internecie, oraz przesłaniu zgłoszenia do CWM ZHP. Odnośniki do wszystkich zgłoszonych filmów zostaną umieszczone na portalu społecznościowym Facebook, na którym odbędzie się głosowanie internautów. Po upływie określonego terminu, po trzy filmy z każdej kategorii z największą ilością głosów zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wyłoni zwycięzcę.

Partnerem w konkursie oraz sponsorem nagród jest Grupa Energa.

Termin nadsyłania filmów mija 30 stycznia 2017 roku. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie organizatora - cwm.edu.pl/konkurs

Tagi: konkurs, Zawisza Czarny, Generał Zaruski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 January

Urodził się Zygfryd Perlicki, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w żeglarstwie morskim, w 1957 r. wygrywa regaty "Kieler Woche", w 1972 r. startuje na olimpiadzie w Kilonii w klasie "Soling" (8. miejsce). W latach 19
wtorek, 26 stycznia 1932
Kulminacja święta żaglowców świata - Tall Ships Race w Australii.
wtorek, 26 stycznia 1988
Flota eskpedycyjna dociera do Bottany Bay (dzisiejsze Sydney) rozpoczynając osadnictwo w Australii.
sobota, 26 stycznia 1788