TYP: a1

Konkurs wiedzy o Zawiszy Czarnym i generale Zaruskim

poniedziałek, 24 października 2016
Informacja prasowa
Fundacja Harcerstwa Centrum Wychowania Morskiego ZHP zaprasza szkoły i organizacje młodzieżowe do udziału w konkursie wiedzy o Zawiszy Czarnym i Generale Zaruskim. Nagrodą jest rejs na Zawiszy.

Zawisza konkurs


Celem konkursu jest upamiętnienie żaglowców szkolnych s/y Zawisza Czarny (ex. Petrea) i s/y Zawisza Czarny (ex. Cietrzew) i ich wkładu w rozwój żeglarstwa i wychowania morskiego, upamiętnienie Generała Mariusza Zaruskiego – kapitana s/y Zawisza Czarny w latach 1934 – 1939 oraz propagatora i prekursora wychowania morskiego w Polsce, upamiętnienie setnej rocznicy powstania Harcerskiego Ruchu Wodnego na Ziemiach Polskich.

W konkursie mogą wziąć udział zespoły z klas szkolnych wszystkich typów i rodzajów szkół województwa pomorskiego, a także drużyn harcerskich, gromad zuchowych, klubów żeglarskich, kół Ligi Morskiej i Rzecznej i innych organizacji działających na rzecz wychowania morskiego prowadzących działalność na terenie województwa pomorskiego.

zaruski


Konkurs polega na przygotowaniu krótkiego filmu w jednej z czterech kategorii konkursowych, umieszczeniu go w internecie, oraz przesłaniu zgłoszenia do CWM ZHP. Odnośniki do wszystkich zgłoszonych filmów zostaną umieszczone na portalu społecznościowym Facebook, na którym odbędzie się głosowanie internautów. Po upływie określonego terminu, po trzy filmy z każdej kategorii z największą ilością głosów zostaną ocenione przez komisję konkursową, która wyłoni zwycięzcę.

Partnerem w konkursie oraz sponsorem nagród jest Grupa Energa.

Termin nadsyłania filmów mija 30 stycznia 2017 roku. Szczegóły dotyczące konkursu są dostępne na stronie organizatora - cwm.edu.pl/konkurs

Tagi: konkurs, Zawisza Czarny, Generał Zaruski
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 18 October

Na wodach Zatoki Biskajskiej uległ wypadkowi jacht "Iwona Pieńkawa", i w jego następstwie, w wyniku ewidentnych błędów w sztuce żeglarskiej został opuszczony przez załogę, którą uratowały będące w pobliżu statki.
poniedziałek, 18 października 1976
Urodziła się Isabelle Autissier; swoją przygodę z morzem rozpoczęła od staków rybackich, później ucząc w szkole rybołówstwa, zajęła się żeglarstwem, samotnie przepływając Atlantyk, uczestniczyła w regatach Mini-Transat, w okołoziemskich regatach BOC, Arou
czwartek, 18 października 1956