TYP: a1

Jacht za 4,5 mln zł za tydzień? Tak, jeśli jesteś Beyonce

środa, 25 lipca 2018
Monika Frenkiel

Narzekacie na drogi czarter jachtu? A co byście powiedzieli na zapłacenie 4,5 mln złotych za tydzień? Tak, milionów. Nie, nie żartujemy. Tyle właśnie kosztuje wynajęcie jednostki, na której obecnie wakacje spędzają Beyonce i Jay-Z.

 

 

Słynna para spędza wakacje we Włoszech na jachcie „Kismet”, za wynajęcie którego trzeba zapłacić aż 1,2 miliona dolarów za tydzień. Wartość jachtu to – bagatela -  ponad 180 milionów dolarów. A co dostajemy za tę cenę? Jednostkę z 2014 roku zbudowaną przez stocznię Lurssen, liczącą sobie 95 metrów długości, z wielopoziomowym basenem, lądowiskiem dla helikopterów, a także boiskiem do koszykówki. Na jachcie znajduje się 7 kabin i może nim podróżować 12 gości.

Więcej o jachcie na stronie armatora

Tagi: jacht, Beyonce, Kismet
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786