TYP: a1

Dom z widokiem na potwora

środa, 2 maja 2018
Monika Frenkiel

Jak wiadomo, najbardziej nieśmiałym potworem świata jest…Potwór z Loch Ness, zwany Nessie. Jednak są takie miejsca, w których widziano go oficjalnie (istnieje nawet rejestr takich miejsc - Official Loch Ness Monster Sighting Register). Jedno z nich niedawno trafiło na sprzedaż…

Chodzi o dom w Point Clair, uważany za jeden z najpiękniej położonych domów Szkocji.  Nic dziwnego – dom znajduje się na cyplu pośród lasu między Fort Augustus a Invermoriston a słynne jezioro widać z jego pomieszczeń, np. z sypialni i salonu.

Dom ma sześć sypialni i cztery salony, sporą jadalnię, nowoczesną kuchnię, pięć łazienek oraz toaletę. Budynek powstał w latach 30 XX wieku i ma w swojej historii epizod morski, bowiem powstał na zamówienie pewnego kapitana statków pełnomorskich (i widać to w konstrukcji domu). W 2013 roku budynek przeszedł remont generalny, podczas którego wyremontowano i unowocześniono łazienki i kuchnię.

Z domu jest zejście ścieżką nad samo jezioro i przystań. Cała posiadłość to nie tylko dom, ale także ponad 14 tys. metrów kwadratowych ziemi. Dodatkowym kupując posiadłość kupuje się pozwolenie na budowę dwóch kolejnych domów na tym terenie. Dom z przyległym ogrodem jest otoczony murem i płotem z wjazdem przez automatycznie otwieraną bramę. .

Dom wystawiono na sprzedaż za 795 tysięcy funtów, czyli ok. 4 mln złotych. 

Tagi: dom, Loch Ness, potwór, Szkocja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 28 May

Powróciła do kraju Barbara Królikowska, która na 12-metrowym jachcie "Karolka" w rodzinnym rejsie odbyła podróż dookoła świata na trasie długości 34 887 Mm. Za swój rejs została uhonorowana nagrodą Srebrny Sekstant i I Nagrodą Honorową Rejs Roku 2005.
sobota, 28 maja 2005
Z przystani AKM w Gdańsku wyruszył niewielki (około 8 m) jacht "Probus" z Kpt. Jerzym Cołojewem i dwoma przyjaciółmi w udany i trudny rejs do Islandii.
niedziela, 28 maja 1972
W Plymouth zakończył okołoziemski rejs bez zawijania do portów, dookoła trzech przylądków, Francise Chichester na jachcie "Gipsy Moth IV".
niedziela, 28 maja 1967
Urodził się jeden z najsłynniejszych żeglarzy morskich Francis Joyon.
poniedziałek, 28 maja 1956