TYP: a1

Znaleziono przemyt wart ponad 7 mln zł

czwartek, 27 października 2016
Informacja prasowa
Próbę przemytu ponad 10,5 mln sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej i policjanci CBŚP. Wartość nielegalnej przesyłki wynosi ponad 7 mln zł.

przemyt papierosów, Gdynia
Fot. Izba Celna w Gdyni


Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Singapuru. Z dokumentów przewozowych wynikało, że znajdują się w nim meble rattanowe. Już pierwsza kontrola, przy użyciu psa Służby Celnej wstępnie potwierdziła, że zawartość kontenera jest zupełnie inna. Po jego otwarciu funkcjonariusze stwierdzili, że całe wnętrze wypchane jest kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ich importerem była fikcyjna polska firma z woj. pomorskiego. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć kwoty 11,5 mln zł. Służby ustalają, kto stoi za importem nielegalnego towaru.

To drugie w ciągu ostatnich kilku miesięcy tak duże zatrzymanie przemytu, którego dokonali wspólnie celnicy z Pomorza i policjanci CBŚP. W sierpniu br. w trzech kontenerach z Malezji funkcjonariusze wykryli 26 mln sztuk nielegalnych papierosów. Był to jeden z największych tytoniowych przemytów zatrzymanych na morskiej granicy RP.
Tagi: przepyt, papierosy, Izba Celna, Gdynia, Singapur
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 7 July

"Geronimo" bije rekord dookoła Australii (17 dni, 13 godzin, 32 minuty, 39 sekund).
czwartek, 7 lipca 2005
Na Oceanie Południowym zaginął podczas regat Vendee Globe Gerry Roufs na "Groupe LG".
poniedziałek, 7 lipca 1997
Z kanadyjskiego portu Victoria na Pacyfik wyruszył Kanadyjczyk Jon Claus Voss na jachcie o nazwie "Tilikum"; po przepłynięciu trzech oceanów zakończył podróż w Londynie.
niedziela, 7 lipca 1901
"Mari Cha IV" bije rekord przejścia trasy San Francisco - Hawaje z czasem 5 dni, 5 godzin, 43 minuty, 30 sekund.
środa, 7 lipca 2004
W Greenwich królowa Elżbieta II nadaje tytuł szlachecki Francisowi Chichesterowi.
niedziela, 7 lipca 1968