TYP: a1

Znaleziono przemyt wart ponad 7 mln zł

czwartek, 27 października 2016
Informacja prasowa
Próbę przemytu ponad 10,5 mln sztuk papierosów udaremnili funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej i policjanci CBŚP. Wartość nielegalnej przesyłki wynosi ponad 7 mln zł.

przemyt papierosów, Gdynia
Fot. Izba Celna w Gdyni


Kontener z papierosami przypłynął do gdańskiego portu z Singapuru. Z dokumentów przewozowych wynikało, że znajdują się w nim meble rattanowe. Już pierwsza kontrola, przy użyciu psa Służby Celnej wstępnie potwierdziła, że zawartość kontenera jest zupełnie inna. Po jego otwarciu funkcjonariusze stwierdzili, że całe wnętrze wypchane jest kartonami z papierosami bez polskich znaków akcyzy. Ich importerem była fikcyjna polska firma z woj. pomorskiego. Gdyby papierosy trafiły na rynek, straty Skarbu Państwa mogły sięgnąć kwoty 11,5 mln zł. Służby ustalają, kto stoi za importem nielegalnego towaru.

To drugie w ciągu ostatnich kilku miesięcy tak duże zatrzymanie przemytu, którego dokonali wspólnie celnicy z Pomorza i policjanci CBŚP. W sierpniu br. w trzech kontenerach z Malezji funkcjonariusze wykryli 26 mln sztuk nielegalnych papierosów. Był to jeden z największych tytoniowych przemytów zatrzymanych na morskiej granicy RP.
Tagi: przepyt, papierosy, Izba Celna, Gdynia, Singapur
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 May

Za sprawą Ministra Spraw Wojskowych powstaje Rada Jachtingu Morskiego z kontradmirałem Józefem Unrugiem na czele.
wtorek, 26 maja 1936
Urodził się Stefan Wysocki, żeglarz, krytyk muzyczny, sędzia żeglarski, działacz kilku klubów żeglarskich, a przede wszystkim autor podręczników żeglarskich, na których wychowały się pokolenia żeglarzy.
środa, 26 maja 1920