TYP: a1

Zderzenie statków w pobliżu Bornholmu

poniedziałek, 13 grudnia 2021
Z mediów/PAP

W pobliżu Bornholmu w nocy z niedzieli na poniedziałek zderzyły się dwa statki towarowe. Jeden z nich przewrócił się do góry dnem.

 

Do katastrofy doszło ok. 3.30 na szwedzkich wodach terytorialnych, pomiędzy duńską wyspą Bornholm a miastem Ysted na szwedzkim wybrzeżu. W akcji ratunkowej brały udział jednostki ze Szwecji i Danii - z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter. W wypadku brały udział pływający pod duńską banderą „Karin Hoej” i „Scot Carrier” – ten drugi ma 90 m długości i pływa pod brytyjską banderą, a płynął z łotewskiego Salacgriva do Montrose w Wielkiej Brytanii. W wyniku zderzenia „Karin Hoej” przewrócił się do góry dnem. Na pokładzie znajdowało się dwóch marynarzy. Ciało jednego znaleźli w poniedziałek nurkowie, którzy przeszukiwali statek. Brytyjski statek wyszedł bez szwanku i znajduje się obecnie w porcie w Ystad.

Prokuratura w Malmö poinformowała po południu o zatrzymaniu dwóch marynarzy z brytyjskiego statku Scott Carrier, obywateli Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji, podejrzanych o „kierowanie jednostką pod wpływem alkoholu" oraz "rażące zaniedbania w ruchu morskim".


 

 

Tagi: katastrofa, Bornholm, Karin Hoej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 14 June

Zginął na morzu Kpt. Tadeusz Rożniewski.
wtorek, 14 czerwca 2005
W Rotterdamie odbywa się chrzest s/y "Łódka Bols".
sobota, 14 czerwca 2003
Z Gdańska wyrusza w rejs dookoła świata "Antica" Jerzego Wąsowicza.
niedziela, 14 czerwca 1998
Z portu Falmouth wyszedł w rejs mały kecz "Suahili" z Robinem Knox-Johnstonem na pokładzie; powrócił do tego samego portu 22.04.1969 r.; trasa rejsu wiodła dookoła świata z okrążeniem trzech przylądków: Horn, Leeuwin i Dobrej Nadziei.
piątek, 14 czerwca 1968