TYP: a1

Zderzenie statków w pobliżu Bornholmu

poniedziałek, 13 grudnia 2021
Z mediów/PAP

W pobliżu Bornholmu w nocy z niedzieli na poniedziałek zderzyły się dwa statki towarowe. Jeden z nich przewrócił się do góry dnem.

 

Do katastrofy doszło ok. 3.30 na szwedzkich wodach terytorialnych, pomiędzy duńską wyspą Bornholm a miastem Ysted na szwedzkim wybrzeżu. W akcji ratunkowej brały udział jednostki ze Szwecji i Danii - z wyspy Bornholm zwodowano łódź ratunkową, a od strony duńskiego wybrzeża wysłano helikopter. W wypadku brały udział pływający pod duńską banderą „Karin Hoej” i „Scot Carrier” – ten drugi ma 90 m długości i pływa pod brytyjską banderą, a płynął z łotewskiego Salacgriva do Montrose w Wielkiej Brytanii. W wyniku zderzenia „Karin Hoej” przewrócił się do góry dnem. Na pokładzie znajdowało się dwóch marynarzy. Ciało jednego znaleźli w poniedziałek nurkowie, którzy przeszukiwali statek. Brytyjski statek wyszedł bez szwanku i znajduje się obecnie w porcie w Ystad.

Prokuratura w Malmö poinformowała po południu o zatrzymaniu dwóch marynarzy z brytyjskiego statku Scott Carrier, obywateli Wielkiej Brytanii oraz Chorwacji, podejrzanych o „kierowanie jednostką pod wpływem alkoholu" oraz "rażące zaniedbania w ruchu morskim".


 

 

Tagi: katastrofa, Bornholm, Karin Hoej
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 June

Wojciech Skórski i Kazimierz Kwasiborski na jachcie klasy Micro "Agnessa" na Florydzie zakończyli rejs przez Atlantyk.
poniedziałek, 8 czerwca 1992
W Dartmouth na "Express Crusader" kończy rejs Naomi James; był to pierwszy kobiecy i samotny rejs trasą wokół trzech przylądków.
czwartek, 8 czerwca 1978
Z Górek Zachodnich wyruszył, z zamiarem opłynięcia Islandii, s/y "Euros" z Kapitanem Wojciechem Orszulokiem; powrócił do Górek w dniu 13.08.1968 r. po przebyciu 4500 Mm.
sobota, 8 czerwca 1968
W stoczni J. C. Tecklenborg w Geestemünde schodzi na wodę "Potosi" budowany dla F. Laeisza do obsługi linii południowoamerykańskiej.
sobota, 8 czerwca 1895