TYP: a1

Zatrzymano podejrzanych o nielegalny połów ponad 600 kg strzykw

środa, 26 kwietnia 2023
Z mediów/PAP

W Japonii zatrzymano pięciu kłusowników podejrzanych o nielegalny połów strzykw. Ich łupem padło ponad 600 kilogramów tych zwierząt, co według lokalnych mediów jest największym w Japonii przykładem kłusownictwa tych zwierząt

Strzykwy, zwane też ogórkami morskimi są bardzo cenione w kuchni chińskiej. Przypisuje im się też właściwości lecznicze. Ponieważ w Chinach kontynentalnych i Hongkongu w ostatnich latach mocno wzrósł popyt na te stworzenia ich ceny poszybowały w górę – tak bardzo, że nazywa się je „czarnymi diamentami”. W 2021 roku cena hurtowa tych zwierząt wynosiła ponad 2,8 tys. jenów za kilogram (ok. 21 USD). Oczywiście spowodowało to wzrost nielegalnego połowu strzykw, w który to proceder często angażują się zorganizowane grupy przestępcze. W 2020 roku na japońskiej wyspie Hokkaido zatrzymano 10 osób w związku z podejrzeniem o nielegalny połów strzykw. Później wyszły na jaw ich związki z grupą Yamaguchi-gumi, jednym z najpotężniejszych gangów yakuzy. Szkody wyrządzone licencjonowanym poławiaczom przez zatrzymanych kłusowników mogą więc wynosić ok. 1,8 mln jenów (13 tys. USD)

Pięciu podejrzanym postawiono zarzut nielegalnego wyłowienia 624 kilogramów „ogórków morskich” u wybrzeży prefektury Fukuoka w południowo-zachodniej Japonii.


 


 

Tagi: strzykwy, kłusownictwo
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 April

Kapitan Ludomir Mączka otrzymuje w Krakowie Nagrodę Superkolosa za całokształt dokonań w żeglarstwie.
niedziela, 21 kwietnia 2002