TYP: a1

Zatrucie ze skutkiem śmiertelnym na pokładzie statku

piątek, 10 stycznia 2020
Z mediów

Tragicznie skończyła się pomyłka na statku Vanguard, jednostce holenderskiego armatora Boskalis. Sześciu pracowników narodowości brazylijskiej, prowadzących na pokładzie prace konserwatorskie wypiło roztwór zawierający mieszaninę etanolu i silnie toksycznego metanolu.

 

Co ciekawe, pracownicy sytuację zgłosili dopiero po 36 godzinach, kiedy objawy zatrucia stały się wyraźnie widoczne. Co prawda zmierzający z Chin do Brazylii Vanguard po zgłoszeniu zmienił kurs na Afrykę Południową i tamtejsze służby szybko zorganizowały ewakuację za pomocą helikoptera, jednak pomimo szybko udzielonej pierwszej pomocy dla jednego z pracowników pomoc nadeszła za późno - zmarł przed przybyciem pomocy medycznej. Pięciu mężczyzn w ciężkim stanie przewieziono do szpitala w Durbanie, gdzie powoli dochodzą do siebie.

Boskalis na wszystkich swoich statkach prowadzi restrykcyjną politykę zakazującą spożywania alkoholu.

 

 

 

Tagi: Boskalis, Vanguard, zatrucie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 June

Joanna Pajkowska zwycięzczynią TWO - STAR
wtorek, 20 czerwca 2017
We Fryburgu w Szwajcarii zmarł Bronisław Miazgowski - instruktor żeglarstwa i wychowania morskiego w Zarządzie Głównym dawnej Ligi Morskiej i Kolonialnej, pisarz-marynista, założyciel Klubu Marynistów, inicjator i założyciel Międzynarodowego Instytutu Kul
sobota, 20 czerwca 1981
Starosta koszaliński, na terenie przystani Klubu Tramp, wręczył pierwsze książeczki żeglarskie grupie miejscowych żeglarzy. Data ta została uznana za początek istnienia Klubu Morskiego Tramp w Koszalinie.
niedziela, 20 czerwca 1948
Urodził się w Kamyszynie nad Wołgą Witold Bublewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, działacz harcerski i Ligi Morskiej.
poniedziałek, 20 czerwca 1904
Yacht Klub Polski organizuje pierwsze morskie regaty na trasie Gdynia-Roenne; na starcie stanęło 9 jachtów; w regatach zwyciężył s/y "Witeź" z Kpt. Michałem Laudańskim.
wtorek, 20 czerwca 1933