TYP: a1

Zatonął statek wycieczkowy u wybrzeży Japonii

niedziela, 24 kwietnia 2022
Z mediów/PAP

U wybrzeży Japonii zatonął statek wycieczkowy. Na pokładzie znajdowało się 26 osób, znaleziono ciała 10 z nich. Pozostałe uznaje się za zaginione.


W sobotę u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko na japońskiej wyspie Hokkaido z 19-tonowego wycieczkowca Kazu 1 wykonany został telefon alarmowy. Załoga poinformowała, że dziób jednostki został zalany i statek zaczyna tonąć.

Niestety ze statkiem utracono kontakt. Akcja poszukiwawczo-ratownicza, którą prowadzono w sobotę, nie przyniosła rezultatu. Na pokładzie było 24 turystów, w tym dwoje dzieci oraz dwóch członków załogi. Na razie odnaleziono ciała 10 osób, pozostałe 16 uznaje się z zaginione.


 


 


 

 

Tagi: wypadek, Japonia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 May

Wyruszył w rejs Willy de Roos na stalowym keczu "Williwaw"; przekroczył północny krąg polarny, żeglował wzdłuż zachodniego brzegu Grenlandii, przeszedł Przejście Północno-Zachodnie i dookoła Alaski, dotarł do Vancouver w Kanadzie.
sobota, 21 maja 1977
W Warszawie zmarł Leonid Teliga, pierwszy polski samotny żeglarz, który w okresie powojennym opłynął kulę ziemską na jachcie "Opty".
piątek, 21 maja 1971
Na jachcie "Tilikum", przebudowanym kanoe z cedrowego drzewa, w okołoziemski rejs wypłynął John C. Voss.
wtorek, 21 maja 1901
W suchym doku w Greenwich, w trakcie remontu częściowo spłonął kliper "Cutty Sark".
poniedziałek, 21 maja 2007