TYP: a1

Zatonął statek wycieczkowy u wybrzeży Japonii

niedziela, 24 kwietnia 2022
Z mediów/PAP

U wybrzeży Japonii zatonął statek wycieczkowy. Na pokładzie znajdowało się 26 osób, znaleziono ciała 10 z nich. Pozostałe uznaje się za zaginione.


W sobotę u zachodnich wybrzeży półwyspu Shiretoko na japońskiej wyspie Hokkaido z 19-tonowego wycieczkowca Kazu 1 wykonany został telefon alarmowy. Załoga poinformowała, że dziób jednostki został zalany i statek zaczyna tonąć.

Niestety ze statkiem utracono kontakt. Akcja poszukiwawczo-ratownicza, którą prowadzono w sobotę, nie przyniosła rezultatu. Na pokładzie było 24 turystów, w tym dwoje dzieci oraz dwóch członków załogi. Na razie odnaleziono ciała 10 osób, pozostałe 16 uznaje się z zaginione.


 


 


 

 

Tagi: wypadek, Japonia
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 June

W regatach Rolex Transatlantic Challenge wygrywa "Mari Cha IV".
środa, 1 czerwca 2005
Na starcie regat AZAB 83 stanął Jerzy Rakowicz na jachcie "Alices Mirror"; zajął 2 miejsce na mecie w Falmouth, a pierwsze w swojej klasie.
środa, 1 czerwca 1983
W Gdańsku odbył się chrzest "Pogorii".
niedziela, 1 czerwca 1980
Start do III Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy; tym razem wystartowało 35 zawodników. Regaty wygrał Geoffrey Williams na "Sir Thomas Lipton".
sobota, 1 czerwca 1968
Na małym jachcie "Tinkerbelle" Robert Manry rozpoczął samotny rejs z Falmouth w Stanach Zjednoczonych do Falmouth w Anglii.
wtorek, 1 czerwca 1965
Rozpoczęcie rejsu s/y "Amethyst" ze Stanleyem Jabłońskim przez Atlantyk.
sobota, 1 czerwca 1963
W Auckland kończy się rejs Erwina Webera na s/y "Farys", pierwszy samotny rejs polskiego żeglarza.
środa, 1 czerwca 1938
Na "New Bedford" z portu Chatham rozpoczęli przeprawę przez Atlantyk Thomas Crapo wraz z żoną; 22 lipca wylądowali w Newlyn w Wielkiej Brytanii.
piątek, 1 czerwca 1877