TYP: a1

Wypadła ze statku. Spędziła w wodzie 10 godzin

poniedziałek, 20 sierpnia 2018
Z mediów

Dziesięć godzin spędziła w morzu Brytyjka, która wypadła ze statku pasażerskiego pływającego po Adriatyku u  wybrzeży Chorwacji.

 

Pasażerka wypadła ze statku „Norwegian Star” w nocy, tuż po północy w sobotę. Statek znajdował się wtedy ok. 60 mil od wybrzeża. Wezwano służby ratownicze, które odnalazły kobietę w niedzielę rano, pływającą w wodzie w pobliżu miejsca, gdzie, jak przypuszczano, wypadła z pokładu. Kobietę zabrano do szpitala – była wyczerpana ale bez obrażeń. Jej stan jest stabilny. Jak powiedziała reporterom – „Byłam w wodzie przez 10 godzin, ci wspaniali ludzie mnie uratowali. Mam szczęście, że żyję”

Przyczyny wypadku są badane.

Tagi: wypadek, Chorwacja
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 July

W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932