TYP: a1

Utonęli, bo chcieli zrobić selfie

wtorek, 18 maja 2021
Z mediów

Tragicznie dla turystów zakończyła się morska wycieczka. Kiedy chcieli sobie zrobić pamiątkowe selfie, łódź się przewróciła. Zginęło siedem osób. 

Do tragedii doszło na wodach wokół wyspy Jawa. Do jednej łodzi weszło dwudziestu turystów wybierając się na wycieczkę po okolicznych wodach. W pewnym momencie chcieli zrobić sobie selfie. Wszyscy usiedli na jednej burcie i wtedy łódź się przewróciła a pasażerowie znaleźli się w wodzie. 7 osób nie udało się uratować a jeden z turystów, jak donoszą miejscowe media, stracił żonę i dzieci.

Szef policji Jawy Środkowej Ahmad Lutfi poinformował, że przyczyną wypadku była zbyt duża liczba pasażerów w łodzi i właśnie to, że wszyscy naraz usiedli na jednej burcie. Policja zbada, czy nie doszło do zaniedbań przez organizatora rejsów wokół wyspy. Co ciekawe, za sterami łodzi siedział...trzynastolatek. 

Tagi: Jawa, selfie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 May

Zginął Kapitan Zbigniew Werpechowski; wypłynął w swój ostatni rejs na s/y "Wanda", w czasie trudnych warunków pogodowych, na Głębi Bornholmskiej wypadł za burtę, a poszukiwania nie przyniosły rezultatu.
piątek, 23 maja 1975
Z afrykańskiego portu Safi wystartowała trzcinowa tratwa "Ra" pod dowództwem Thora Heyerdahla z zamiarem przepłyniecia Atlantyku, w celu potwierdzenia tezy, że na takich łodziach możliwa była migracja ludów w dawnych czasach. Niestety załoga musiała opuśc
piątek, 23 maja 1969
Do II Transatlantyckich Regat Samotnych Żeglarzy wystartowało 15 zawodników. Regaty wygrał Eric Tabarly na s/y "Pen Duick II" (czas zwycięzcy to 27 dni, 3 godziny i 56 minut).
sobota, 23 maja 1964
"Team New Zealand" wygrywa z "Desdafio Espanol" piąty wyścig w półfinale Louis Vuitton Cup w Walencji i awansuje do finału rywalizacji.
środa, 23 maja 2007
Statek szkolny "Lwów" wyrusza z Gdańska w pierwszy oceaniczny rejs.
środa, 23 maja 1923
Na Madagaskarze ginie Maurycy Beniowski, polski żołnierz i żeglarz; zesłany na Kamczatkę uprowadził statek żeglując na południe Azji, skąd w imieniu Francji dokonuje podboju Madagaskaru i zostaje jego władcą. Zmuszony do powrotu do Europy, następnie wyjec
wtorek, 23 maja 1786