TYP: a1

Utonęli, bo chcieli zrobić selfie

wtorek, 18 maja 2021
Z mediów

Tragicznie dla turystów zakończyła się morska wycieczka. Kiedy chcieli sobie zrobić pamiątkowe selfie, łódź się przewróciła. Zginęło siedem osób. 

Do tragedii doszło na wodach wokół wyspy Jawa. Do jednej łodzi weszło dwudziestu turystów wybierając się na wycieczkę po okolicznych wodach. W pewnym momencie chcieli zrobić sobie selfie. Wszyscy usiedli na jednej burcie i wtedy łódź się przewróciła a pasażerowie znaleźli się w wodzie. 7 osób nie udało się uratować a jeden z turystów, jak donoszą miejscowe media, stracił żonę i dzieci.

Szef policji Jawy Środkowej Ahmad Lutfi poinformował, że przyczyną wypadku była zbyt duża liczba pasażerów w łodzi i właśnie to, że wszyscy naraz usiedli na jednej burcie. Policja zbada, czy nie doszło do zaniedbań przez organizatora rejsów wokół wyspy. Co ciekawe, za sterami łodzi siedział...trzynastolatek. 

Tagi: Jawa, selfie
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 June

Na jachcie "Svaap" do załogowych regat bermudzkich wystartował William Albert Robinson; na Bermudach żeglarz pożegnał przyjaciół i tylko z jednym bermudzkim chłopcem pożeglował przez Kanał Panamski na Galapagos, Tahiti, później Fidżi, Indonezję, Cieśninę
sobota, 23 czerwca 1928
Na jachcie o nazwie "Saoirse" wyruszył w załogowy rejs dookoła świata Irlandczyk O'Brien, pierwszy żeglarz, który żeglował wokół trzech przylądków Dobrej Nadziei, Leeuwin i Horn.
sobota, 23 czerwca 1923
Urodził się Czesław Czarnowski, doktor medycyny, profesor Uniwersytetu Stefana Batorego w Wilnie, wybitny artysta-marynista. Od 1899 r. kapitan jachtowy, członek dawnych jachtklubów w Nowogrodzie i Petersburgu, działacz Ligi Morskiej w Wilnie, od 1925 r.
sobota, 23 czerwca 1883