TYP: a1

Pożar statku wycieczkowego. 60 osób ewakuowanych

poniedziałek, 18 stycznia 2016
z mediów | WM
53 pasażerów oraz 7 członków załogi zostało ewakuowanych po tym, jak na statku znajdującym się w odległości 1 km od wybrzeży Nowej Zelandii wybuchł pożar. Wszystkich udało się bezpiecznie podjąć z wody, do której wyskoczyli uciekając przed płomieniami.


O godzinie 16:00 czasu lokalnego, Centrum Koordynacji Ratownictwa otrzymało informację, że pasażerowie i załoga statku wycieczkowego opuszczają jednostkę, na której wybuchł pożar. Na miejsce została wysłana łódź ratunkowa straży przybrzeżnej. W akcji pomagało także kilka lokalnych jednostek.

Zdarzenie, które mogło skończyć się tragicznie, nie miało na szczęście zgubnych skutków dla biorących w nim udział osób. Spośród uratowanych tylko cztery osoby trafiły do szpitala (dwie z nich zostały już wypisane).

Kiedy o 15:45 wybuchł pożar, 22-metrowy statek pasażerski należący do firmy Pee Jay White Island Tours był w drodze powrotnej z White Island.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 20 July

W wieku 73 lat umiera Kazimierz Jurkiewicz, wieloletni kapitan "Daru Pomorza".
sobota, 20 lipca 1985
Do eksploatacji wszedł jacht "Stomil" typu Draco zbudowany w szczecińskiej stoczni jachtowej. Przez 26 lat był użytkowany przez AKŻ w Łodzi; po wypadku w Świnoujściu przez 10 lat stał w hangarze.
środa, 20 lipca 1977
Rozpoczęła się w Gdyni Operacja Żagiel 1974 r. po raz pierwszy organizowana w Polsce.
sobota, 20 lipca 1974
Po udziale w regatach samotnych żeglarzy Davis Lewis wraz z żoną i dwójką małych dzieci wyruszył w rejs dookoła świata na katamaranie "Rehu Moana"; pierwszy etap rejsu prowadził z Newport, przez Cieśninę Magellana do Auckland w Nowej Zelandii, a powrotny
poniedziałek, 20 lipca 1964
Podpisanie umowy między władzami polskimi i konsorcjum francusko-polskim o budowie Basenu Żeglarskiego w Gdyni.
piątek, 20 lipca 1934
Urodził się Paweł Edmund Strzelecki, geolog i geograf, badacz Ameryki Północnej, później prowadził badania na Hawajach, Nowej Zelandii i Australii. Powrócił do Anglii w 1843 r., a dwa lata później wydał swoje główne dzieło - monografię Nowej Południowej W
czwartek, 20 lipca 1797
"Dar Pomorza" wychodzi w pierwszy powojenny rejs szkolny - do Marsylii; komendantem statku był Stefan Gorazdowski.
sobota, 20 lipca 1946
Startuje I edycja regat Kieler Woche.
czwartek, 20 lipca 1882