TYP: a1

Tragedia na Morzu Czarnym

środa, 5 grudnia 2012

Volgo Balt 199. Źródło: en.ria.ru
Sztorm był przyczyną zatonięcia pływającego pod banderą Saint Kitts i Nevis frachtowca “Volgo Balt 199”. Jednostka zatonęła w pobliżu tureckiego portu Sile. Z 12-osobowej załogi uratowano 4 osoby. Tureckie służby ratunkowe znalazły też jedno ciało.


Z powodu sztormu kłopoty ma także frachtowiec “BBC Adriatic” z 14 członkami załogi na pokładzie. Statek dryfuje u wybrzeży Kilyos, na północny zachód od Stambułu. We wtorek z powodu złej pogody wstrzymano kursowanie niektórych promów w cieśninie Bosfor, łączącej morze Marmara z Morzem Czarnym.

TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 February

W irlandzkim Klekee urodził się sir Ernest Shackleton, uczestnik nieudanej wyprawy Scotta do Bieguna Południowego, później w czasie wielkiej wyprawy (1908-1909), zdobywca magnetycznego bieguna południowego.
piątek, 13 lutego 1874
Zamknięcie pętli okołoziemskiej przez Henryka Jaskułę na s/y "Dar Przemyśla".
środa, 13 lutego 1980