TYP: a1

Zderzenie statków na Morzu Północnym. Są ofiary

czwartek, 6 grudnia 2012

Baltic Ace. Źródło: www.sbs.com.au
W środę wieczorem w pobliżu wybrzeży Holandii doszło do zderzenia kontenerowca “Corvus J” z samochodowcem “Baltic Ace”. Samochodowiec zatonął, natomiast “Corvus J” jest poważnie uszkodzony, ale nie grozi mu zatonięcie i cała jego załoga pozostaje na pokładzie. Wśród załogi samochodowca, który zatonął było 11 Polaków zatrudnionych przez Morską Agencję Gdynia.


Jak dotąd udało się uratować 13 członków załogi zatopionego statku, 7 jest nadal poszukiwanych, odnaleziono też 4 ciała. Według armatora “Baltic Ace” jedną z czterech ofiar śmiertelnych katastrofy jest Polak. Akcję ratunkową utrudniają ciężkie warunki pogodowe na tym obszarze.

Źródło: TVN24

[Aktualizacja 7.12.2012]

Wstrzymano poszukiwania osób zaginionych po zderzeniu. Armator statku poinformował, że wśród ofiar jest co najmniej dwóch Polaków, natomiast wśród poszukiwanych, których nie udało się odnaleźć, jest jeszcze trzech innych obywateli naszego kraju.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 June

Na Tahiti skończył wokółziemski rejs Bernard Moitessier na "Joshua"; w morzu spędził 301 dni i przepłynął 31 455 Mm.
sobota, 21 czerwca 1969
Nastąpił start do pierwszych samotnych regat przez Atlantyk; wystartowali J. W. Lawlor na "Sea Serpent" i Andrews na mieczowej "Mermaid" (oba jachty o długości około 4,5 m); wygrał Lawlor, a Andrews nie ukończył wyścigu.
niedziela, 21 czerwca 1891