TYP: a1

Stan wojenny w Tajlandii a żeglarstwo

czwartek, 22 maja 2014
WM i AW
Phuket
Źródło: pradatravel.ua
W związku z wprowadzeniem stanu wojennego w Tajlandii zapytaliśmy współpracujących z nami armatorów, czy sytuacja ta wpływa w jakikolwiek sposób na odbywające się w tym kraju czartery. Oto co nam odpowiedzieli.

Jeden z pracowników firmy Dream Yacht Charter podkreśla, że podobne wydarzenia rozgrywały się w Tajlandii 5 lat temu. Zarówno teraz, jak i wcześniej nie zaburzało to w żaden sposób odbywających się rejsów. Przedstawiciel armatora zapewnia, że obecne zajścia mają charakter wyłącznie polityczny i nie mają wpływu na turystykę, zwłaszcza jeśli chodzi o wyspy. Transport także działa bez przeszkód.

Nawet francuska ambasada, która znana jest ze swojej ostrożności, nie odradza przyjazdu do Tajlandii. Jej pracownicy radzą tylko unikać konkretnych dzielnic w Bangkoku. Mogę także potwierdzić, że sytuacja nie wpłynęła na żaden z naszych czarterów, więc nie ma powodu, aby martwić się o swoich klientów.” – mówi, i dodaje: „Phuket jest jedną z najpopularniejszych destynacji czarterowych i żeglarze bardzo często tu powracają (nawet teraz). Dla tych, którzy nigdy nie żeglowali w Tajlandii, jest to niesamowite doświadczenie i okazja do spotkania prawdziwie przyjaznych ludzi.

Również Phakamon Kob, przedstawiciel armatora Elite Yachting zapewnia, że wydarzenia w Bangkoku nie mają wpływu na sytuację w Phuket. „Wszystkie czartery odbywają się bez przeszkód. Jedynie osoby w drodze na rejs podróżujące przez Bangkok, powinny unikać stref, gdzie gromadzi się wojsko, a którymi są w tym momencie okolice budynków rządowych.” – mówi Kob.

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje o zachowanie przez obywateli naszego kraju przebywających na terytorium Tajlandii szczególnej ostrożności, w tym unikanie miejsc zgromadzeń publicznych oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń lokalnych władz, jednak nie odradza wyjazdów do tego państwa.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 8 lipca

8 lipca 1944 ORP Dragon, pierwszy polski krążownik, zostaje storpedowany przez „żywą torpedę” typu Neger.
sobota, 8 lipca 1944
W Szczecinie umiera w wieku 76 lat Kuba Jaworski; żeglarska kariera "Kuby" wiodła przez Kraków, gdzie pełnił obowiązki pierwszego prezesa Krakowskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, później była Gdynia, potem już tylko Szczecin. Po krótkim okresie kiero
piątek, 8 lipca 2005
Urodziła się Ellen Mac Arthur, jedna z najbardziej utytułowanych żeglarek świata; m.in. zwyciężyła w kategorii jachtów jednokadłubowych (1998 r.) w Regatach Rumowych, zajęła II miejsce w regatach Vendee Globe 2000/01, zwyciężyła w Regatach Rumowych w 2002
czwartek, 8 lipca 1976
Odbyło się pierwsze walne zgromadzenie członków Yacht Klubu Polski po wojnie, na którym podjęto uchwałę o reaktywowaniu YKP i PZŻ.
niedziela, 8 lipca 1945
Start Ludwika Szwykowskiego do samotnego rejsu mieczowym jachtem "Doris" z Gdańska na Bornholm i z powrotem (powrót 6.08.1932 r.); był to pierwszy rejs otwartopokładowym jachtem po Bałtyku.
piątek, 8 lipca 1932
Na jachcie "Zjawa", z Gdyni wyruszyli w rejs Władysław Wagner wraz z Rudolfem Korniłowskim; pierwszy etap rejsu zakończyli w Colon w pobliżu Cristobalu.
piątek, 8 lipca 1932
Nagroda Rogal Squadron - puchar wygrany przez szkuner "America" w 1851 r. w regatach dookoła wyspy Wight staje się, na mocy specjalnie opracowanego regulaminu, wieczystą nagrodą Pucharu Ameryki.
poniedziałek, 8 lipca 1867
Z Lizbony wyrusza wyprawa Vasco da Gamy z zamiarem znalezienia drogi morskiej do Indii.
niedziela, 8 lipca 1497
Z Gdyni na "Zjawie" wypłynął w rejs Władysław Wagner
piątek, 8 lipca 1932