TYP: a1

Protest armatorów statków

poniedziałek, 25 listopada 2019
Fot. Witold Tylec

Dzisiaj w kilku polskich portach morskich armatorzy statków żyjących z rekreacyjnego połowu ryb zablokowali wejścia do portów - między innymi do portu we Władysławowie skąd pochodzą te zdjęcia. Trwająca dwie godziny akcja protestacyjna odbyła się także w Kołobrzegu, Łebie, Rowach, Ustce i Darłowie. Przyczyną protestu jest wchodząca w życie od stycznia 2020 roku dyrektywa unijna wprowadzająca zakaz połowów dorsza we wschodniej części Bałtyku, której celem jest ochrona gatunku. Stąd też obawy armatorów jednostek o utratę pracy i źródła dochodów. Armatorzy domagają się od polskiego rządu rekompensat za okres postoju lub odpraw finansowych za zezłomowanie jednostek.

Tagi: armatorzy, protest, dorsz
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 4 June

Zmarł Kazimierz Klimaszewski, jachtowy kapitan żeglugi wielkiej, zasłużony działacz żeglarski, współzałożyciel Klubu Morskiego PTTK "Bryza", był jego pierwszym komandorem.
wtorek, 4 czerwca 1974
Zakończenie pierwszych załogowych regat dookoła świata Whitbread. Regaty w klasyfikacji wygrał jacht "Sayula II" (kpt. Ramon Carlin), chociaż pierwszy na mecie był "Great Britain II" (kpt. Chay Blyth). W regatach uczestniczyły polskie jachty "Otago" (kpt.
wtorek, 4 czerwca 1974
Na rafie w odległości 38 Mm od Australii tonie "Batavia".
poniedziałek, 4 czerwca 1629