TYP: a1

Próbował przewieźć kradzioną łódź

piątek, 27 listopada 2020
Z mediów/SG

Pecha miał pewien obywatel Białorusi, który próbował przekraczać granicę polsko-niemiecką w Świecku. Funkcjonariuszy Straży Granicznej zainteresowała łódź motorowa wieziona przez niego na naczepie.

 

Okazało się, że mężczyzna nie dość, że nie miał żadnych dokumentów dotyczących łodzi oraz przyczepy, na której ją przewoził, to jeszcze nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie łodzi.

W tej sytuacji funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielem łodzi. Ten potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej policji. 28-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany słubickiej Policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Szacunkowa wartość zabezpieczonej łodzi to 40 tysięcy złotych, natomiast wartość przyczepy wyceniono na 10 tysięcy złotych.

W tym roku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali samochody, rowery, sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

 

Tagi: łódź, kradzież, Straż Graniczna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 30 November

Kpt. Katarzyna Mazurek została pierwszą kobietą na stanowisku dowódcy okrętu wojennego polskiej marynarki wojennej. Kpt. Mazurek została dowódcą ORP Lublin.
środa, 30 listopada 2016
Zmarł Juliusz Sieradzki (ur. 1912 r.), już w latach trzydziestych projektant małych jachtów mieczowych z ożaglowaniem 5, 10, 12 m2, na których wygrywał niemal wszystkie regaty. M. in. zaprojektował popularną Omegę.
wtorek, 30 listopada 1999