TYP: a1

Próbował przewieźć kradzioną łódź

piątek, 27 listopada 2020
Z mediów/SG

Pecha miał pewien obywatel Białorusi, który próbował przekraczać granicę polsko-niemiecką w Świecku. Funkcjonariuszy Straży Granicznej zainteresowała łódź motorowa wieziona przez niego na naczepie.

 

Okazało się, że mężczyzna nie dość, że nie miał żadnych dokumentów dotyczących łodzi oraz przyczepy, na której ją przewoził, to jeszcze nie potrafił wytłumaczyć, jak wszedł w posiadanie łodzi.

W tej sytuacji funkcjonariusze nawiązali kontakt z właścicielem łodzi. Ten potwierdził kradzież i zobowiązał się do niezwłocznego zgłoszenia przestępstwa niemieckiej policji. 28-letni Białorusin został zatrzymany i przekazany słubickiej Policji, która prowadzić będzie dalsze postępowanie w tej sprawie.

Szacunkowa wartość zabezpieczonej łodzi to 40 tysięcy złotych, natomiast wartość przyczepy wyceniono na 10 tysięcy złotych.

W tym roku funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko-Niemieckiej Placówki w Świecku odzyskali samochody, rowery, sprzęt RTV i AGD o łącznej wartości prawie 2 mln zł.

 

Tagi: łódź, kradzież, Straż Graniczna
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 21 February

Opłynięcie Hornu przez s/y "Wojewoda Pomorski" pod dowództwem Wiesława Rakowskiego.
czwartek, 21 lutego 1980
"Chatka Puchatków" (przebudowana szalupa z "Batorego") dopływa do Santa Cruz na Teneryfie; dalszy etap rejsu prowadził na Karaiby.
sobota, 21 lutego 1959
Na VII Sejmiku Żeglarskim prezesem PZŻ wybrano Mariusza Zaruskiego.
niedziela, 21 lutego 1932
W Waszyngtonie umiera Henryk Arctowski, profesor, geofizyk, polarnik, uczestnik słynnej wyprawy antarktycznej na belgijskim żaglowcu "Belgica", przyczynił się do założenia pierwszej stracji polarnej na Wyspie Niedźwiedziej.
piątek, 21 lutego 1958