TYP: a1

Masowiec w maseczce

czwartek, 3 grudnia 2020
Z mediów/Gospodarka Morska

Że ludzie chodzą w maskach, to wiemy. Ale statek w masce? A i owszem. Niemiecki armator Orion założył maseczkę swojemu masowcowi Velsheda wchodzącemu do portu. Pomysł wydaje się zabawny ale w ten sposób armator chciał zwrócić uwagę na to, w jak dramatycznej sytuacji z powodu covida znalazła się branża morska.

 

Chodzi nie tylko o rejsy pasażerskie, które utknęły w miejscu z powodu wprowadzanych czy znoszonych zakazów wchodzenia do portów czy przemieszczania się. Covidowe obostrzenia takie jak zakazy schodzenia na ląd w portach czy wchodzenia na pokład dotyczą także marynarzy, którzy wielokrotnie zostają „uwięzieni” na pokładzie, bez możliwości zmiany, na przedłużającym się w nieskończoność kontrakcie (w niektórych przypadkach chodzi nawet o 14 miesięcy), co zdecydowanie nie sprzyja ani komfortowi pracy, ani bezpieczeństwu na morzu. Mówi się, że sytuacja dotknęła 400 tysięcy marynarzy. Część marynarzy z kolei utknęła na lądzie, bez możliwości podjęcia pracy, tym samym pozostając bez dochodów. To właśnie na ten problem chciał zwrócić uwagę Orion, prosząc w swoim komunikacie prasowym o to, by umożliwić chociaż wymianę załóg na statkach.

 

Maska założona na dziób Velshedy została uszyta w Hamburgu, we współpracy z ekipą HAGENDORF PLANEN. Ma 300 metrów kwadratowych wielkości i waży 200 kilogramów.

Tagi: Orion, covid-19, Velsheda
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 19 April

W Warszawie odbywa się prezentacja projektu udziału Jarosława Kaczorowskiego w regatach mini Transat.
środa, 19 kwietnia 2006
Henry de Voogt otrzymuje paszport na rejs z Vlissingen do Londynu "w małej, samotnej łodzi, zupełnie samodzielnie, jedynie z pomocą Opatrzności Bożej".
czwartek, 19 kwietnia 1601