TYP: a1

Premiera MAXI 1300 w Orust

sobota, 31 sierpnia 2013
Informacja prasowa
Premiera jachtu Maxi 1300, która miała miejsce 24 sierpnia na terenie targów Open Yards at Orust w Szwecji, wzbudziła ogromne zainteresowanie skandynawskiej prasy, jak również osób zwiedzających wystawę.

Powrót marki Maxi Yachts – szwedzkiego brand’u kupionego przez polską stocznię jachtową Delphia Yachts z Olecka – to także powrót do życia publicznego ikony skandynawskiej myśli żeglarskiej, uznanego projektanta jachtów i cenionego żeglarza – Pelle Pettersona. Ponowne zaangażowanie tak wielkiego designera w tworzenie jachtów Maxi zostało odebrane z ogromnym entuzjazmem.

W trakcie premiery został także zaprezentowany kolejny koncept nowej jednostki Maxi, który będzie rozwijany w ścisłej współpracy między Maxi Yachts Kot a Pelle Pettersonem, który to specjalnie na potrzebę tego projektu zatrudnił dodatkowego członka zespołu projektowego.

Frekwencja odwiedzin na pokazywanym na targach jachcie Maxi 1300 była bardzo duża. Liczymy na to, że na najbliższych targach HISWA w Amsterdamie (3-8.09) jednostka przyciągnie równie wielu zainteresowanych.

Dlaczego Delphia kupiła Maxi Yachts?

Marka Maxi od dziesięcioleci jest synonimem dobrze zbudowanych jednostek, które ze względu na swą wysoką jakość, zapewniły sobie szczególną pozycję w świecie żeglarskim.

W ostatnim okresie działalności stocznia Maxi Yachts produkowała jachty od 34 - 42 ft., które zostały zaprojektowane przez mistrza świata i medalistę olimpijskiego Pelle Petterson’a. Od czasu powstania firmy stocznię opuściło około 16 tys. jednostek.

Główne wartości przyświecające marce Maxi to design, jakość, komfort i bezpieczeństwo. Posiadanie jachtu Maxi jest wyrazem miłości do życia na morzu. Flota Maxi to bezpieczeństwo i dbałość wykonania w najmniejszym szczególe. Doświadczenie w produkcji jachtów odzwierciedla się w łatwej obsłudze jachtu, funkcjonalności i bezkompromisowym komforcie podczas pobytu na pokładzie. Dodatkowym atutem jest nowoczesne i przyciągające wzrok wzornictwo skandynawskie. Pomimo kładzenia podczas prac projektowych dużego nacisku na linię i urodę jachtu są to jednostki o konstrukcji dającej duże możliwości żeglugowe, czym marka zaskarbiła sobie wielu entuzjastów na całym świecie. Typowy właściciel Maxi jest zapalonym żeglarzem szukającym idealnej równowagi pomiędzy osiągami a komfortem.

W ciągu ostatnich kilku lat Stowarzyszenie Właścicieli Maxi Yachts dyskutowało na temat planów dotyczących przyszłości firmy Maxi. Czekano na oficjalną decyzję o dalszych losach marki i informację o ewentualnym nowym właścicielu.

Zdaniem Delphia Yachts Kot sp. j. jachty Maxi zasługują na to, aby mieć swoją kontynuację w linii produkcyjnej, tak by kolejne pokolenia żeglarzy miały możliwość kształtowania swojego charakteru na pokładzie tak kultowych łodzi. Dlatego zakup Maxi Yachts traktujemy jako jeden z procesów rozwoju Delphii wychodzącej naprzeciw oczekiwaniom klientów, szukającej nowych rozwiązań i nieustannie powiększającej gamę swoich produktów. Flota Maxi doskonale uzupełni obecną gamę jednostek Delphii, dlatego chcemy tchnąć nowego ducha w tak piękne i inspirujące jachty jakimi są Maxi.

Delphia Yachts jest ciągle rozwijającą się firmą, szukającą nowych wyzwań. Zakup Maxi Yachts jest właśnie jednym z nich. Nie mniej proces ten wymaga przygotowania, inwestycji, ale przede wszystkim czasu dla osiągnięcia optymalnych efektów. Dzięki Delphii jachty Maxi nadal będą mogły cieszyć żeglarzy i ozdabiać rynek swoją obecnością.

Zakup Maxi Yachts pozwoli nam wzbogacić swoje doświadczenia, poszerzyć sieć dealerską, ale przede wszystkim potwierdzić swoją pozycję lidera na światowym rynku żeglarstwa tworzonego m.in. przez legendę i ikonę żeglarstwa oraz stylu - Pelle Petterson’a.

Produkcja jachtów marki Maxi odbywać się będzie w stoczni Delphia Yachts. W pierwszym etapie chcemy wznowić produkcję istniejących już modeli (Maxi 1300, Maxi 1060, SM 40), a z czasem będziemy się zastanawiać nad ewentualnym poszerzeniem gamy. Pozycjonowanie marki Maxi Yachts pozostanie bez zmian.

W ciągu ostatnich kilku lat Delphia Yachts dynamicznie rozwija swoją świadomość marki jak również stale rozrastającą się sieć dealerską, która dziś rozciąga się poprzez Europę, USA, Rosję, Japonię i Australię. Cieszymy się na możliwość rozwijania marki Maxi, gdyż widzimy w niej ogromny potencjał i wzmocnienie wizerunku za granicą dla Delphii.

Wiadomo, że budowa jachtu to kompleksowy proces wymagający specjalistycznej wiedzy technicznej. W Delphia Yachts łączymy tą wiedzę z doświadczeniem, pasją i zaawansowaną technologią, co pozwala nam tworzyć jachty najwyższej klasy. Cieszymy się, że niebawem będziemy w stanie zaprezentować naszą dewizę w pierwszych modelach Maxi Yachts.
TYP: a3
0 0
Komentarze