TYP: a1

Regaty Stowarzyszenia Delphia 24 OD

środa, 4 września 2013
Informacja prasowa

Fot. Bartosz Modelski
W ostatni wakacyjny weekend (30.08 - 01.09) nad Jeziorem Solińskim odbyły się “Długodystansowe Mistrzostwa Polski w klasie Delphia 24 One Design” – Cellfast Cup oraz Puchar Soliny 2013.

O zwycięstwo walczyło 10 załóg, a wygraną zapewnił sobie Paweł Oskroba na jachcie “Vectra” z załogą w składzie: Michał Leszczyński, Maciej Wilanowski, Artur Dzieciątko. Drugie miejsce zajęli Waldemar Sałata za sterem, Krzysztof Kowalski, Bolesław Płachecki oraz Marek Chruściel na “Star Telekom”. Ostatnie miejsce na podium przypadło teamowi “Delphia 24” w składzie: Tomasz Kulesza (sternik), Cezary Jursza, Robert Łyskawa i Kasia Wodejko.

Rozegranych zostało 12 wyścigów po 6 każdego dnia regat. Pogoda była kapryśna: wiał wiatr o sile od 2 m/s do 18 m/s, świeciło słońce i pojawiały się burze. Trudne warunki pogodowe charakterystyczne dla akwenu wymagały od zawodników nie tylko szczęścia, ale przede wszystkim zaangażowania i zaprezentowania umiejętności żeglarskich na najwyższym poziomie.

Kolejne regaty Stowarzyszenia Delphia 24: “Otwarte Mistrzostwa Warszawy Jachtów Kabinowych” odbędą się w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim w najbliższy weekend w dniach 7-8 września.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 13 April

Yves Parlier na katamaranie "Medias Region Aquitaine" bije rekord załogowej żeglugi 24. godzinnej w klasie 60. stopowej wynikiem 597,8 Mm, 24,95 węzłów.
czwartek, 13 kwietnia 2006
S/y "Swarożyc" pod Kpt. Wacławem Liskiewiczem wyszedł w rejs na Spitsbergen; był to pierwszy rejs polskiego jachtu w rejony podbiegunowe.
czwartek, 13 kwietnia 1967