TYP: a1

Powinny żyć wolne – TripAdvisor w obronie morskich ssaków

czwartek, 10 października 2019
Z mediów/MF

Popularny serwis turystyczny TripAdvisor ogłosił, że przestaje sprzedawać bilety do miejsc, które przyczyniają się do niewoli wielorybów, morświnów, delfinów oraz waleni.

[t][/t] [s]Fot. Pixabay[/s]

To kolejny krok serwisu związany z ochroną przyrody. Po raz pierwszy ruch taki TripAdvisor wykonał w 2017 roku – wtedy zrezygnował ze sprzedaży biletów na atrakcje, które wiązały się z bliskim kontaktem człowieka ze zwierzętami zwykle występującymi na wolności, jak np. przejażdżki na słoniach czy głaskanie oswojonych tygrysów. Teraz wydał kolejne oświadczenie w tej sprawie: „Wieloryby i delfiny rozwijają się w ograniczony sposób w niewoli i mamy nadzieję, że doczekamy przyszłości, w której będą żyły tak jak powinny, czyli wolne i na wolności. Uważamy, że obecna generacja wielorybów i delfinów w niewoli powinna być już tą ostatnią i cieszymy się, że nasz punkt widzenia będzie bardziej widoczny w branży turystycznej - powiedział w rozmowie z mediami Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals.

Do końca tego roku platforma internetowa oraz spółka zależna Viator nie będą już sprzedawać biletów do miejsc, w którym zwierzęta wykorzystywane są jako atrakcje turystyczne – np. SeaWorld, Loro Parque czy Georgia Aquarium. Firmy te także nie będą mogły dłużej reklamować się na stronie.

Decyzja została podjęta po konsultacjach z ekspertami, między innymi oceanologami, zoologami i konserwatorami przyrody.

 

Tagi: delfiny, TripAdvisor, akwarium, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 1 March

W Wellington urodził się Russel Coutts; był sternikiem w "Team New Zealand". W ich barwach obronił Puchar dla Nowej Zelandii.
czwartek, 1 marca 1962
W rejsie z Australii do Europy ginie bez wieści bark "Admirał Karpfanger" ex "L'anenir".
wtorek, 1 marca 1938
W okołoziemskim rejsie "Dar Pomorza" pod Kapitanem Konstantym Maciejewiczem opływa Przylądek Horn; było to pierwsze przejscie przylądka pod polską banderą.
poniedziałek, 1 marca 1937
Urodził się Kpt. Andrzej Urbańczyk, żeglarz, pisarz, kompozytor piosenek żeglarskich, aforysta, poeta, swego czasu kolarz, judoka, wojujący pacyfista, obrońca zwierząt, najczęściej nagradzany kapitan Rejsu Roku, organizator i dowódca pierwszej powojennej
niedziela, 1 marca 1936
"Dar Pomorza" jako pierwszy polski statek zawija do Japonii.
piątek, 1 marca 1935
Konstanty Maciejewicz rozpoczyna pracę w PSM w Tczewie.
środa, 1 marca 1922