TYP: a1

Powinny żyć wolne – TripAdvisor w obronie morskich ssaków

czwartek, 10 października 2019
Z mediów/MF

Popularny serwis turystyczny TripAdvisor ogłosił, że przestaje sprzedawać bilety do miejsc, które przyczyniają się do niewoli wielorybów, morświnów, delfinów oraz waleni.

[t][/t] [s]Fot. Pixabay[/s]

To kolejny krok serwisu związany z ochroną przyrody. Po raz pierwszy ruch taki TripAdvisor wykonał w 2017 roku – wtedy zrezygnował ze sprzedaży biletów na atrakcje, które wiązały się z bliskim kontaktem człowieka ze zwierzętami zwykle występującymi na wolności, jak np. przejażdżki na słoniach czy głaskanie oswojonych tygrysów. Teraz wydał kolejne oświadczenie w tej sprawie: „Wieloryby i delfiny rozwijają się w ograniczony sposób w niewoli i mamy nadzieję, że doczekamy przyszłości, w której będą żyły tak jak powinny, czyli wolne i na wolności. Uważamy, że obecna generacja wielorybów i delfinów w niewoli powinna być już tą ostatnią i cieszymy się, że nasz punkt widzenia będzie bardziej widoczny w branży turystycznej - powiedział w rozmowie z mediami Dermot Halpin, prezes TripAdvisor Experiences and Rentals.

Do końca tego roku platforma internetowa oraz spółka zależna Viator nie będą już sprzedawać biletów do miejsc, w którym zwierzęta wykorzystywane są jako atrakcje turystyczne – np. SeaWorld, Loro Parque czy Georgia Aquarium. Firmy te także nie będą mogły dłużej reklamować się na stronie.

Decyzja została podjęta po konsultacjach z ekspertami, między innymi oceanologami, zoologami i konserwatorami przyrody.

 

Tagi: delfiny, TripAdvisor, akwarium, turystyka
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 12 July

W regatach Chicago-Mackinac Race 2003 wystartował najnowszy nabytek chicagowskiej Polonii - jacht "Błyskawica" (Lightning). Biorąc udział w wyścigu w klasie Open "Błyskawica" po przeliczeniu zajęła I-sze miejsce wyprzedzając największy i najszybszy jacht
sobota, 12 lipca 2003
S/y "Polonez" z Kpt. Krzysztofem Baranowskim minął metę regat TARS 1972 jako dwunasty jacht (czas 30 dni, 16 godzin, 55 minut).
środa, 12 lipca 1972
W Gdańsku zwodowano jacht "Konstanty Maciejewicz"; w pierwszy rejs wyruszył na trasę wokół Ameryki Południowej z przejściem Przylądka Horn ze wschodu na zachód.
poniedziałek, 12 lipca 1971
Umieszczenie "Victory" w suchym doku w Portsmouth.
środa, 12 lipca 1922