TYP: a1

Port Morski w Elblągu bez dofinansowania

poniedziałek, 15 lutego 2016
Z mediów/MF
Rozwój Portu Morskiego w Elblągu stanął pod znakiem zapytania. Komisja Europejska rozważając wnioski o dofinansowanie z Programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko na lata 2014 – 2020 postanowiła uwzględnić tylko inwestycje portów należących do transeuropejskiej sieci transportowej, czyli Trójmiasta i Szczecina. Całkowicie zostały pominięte małe porty.


By Mariusz0005 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35384012


Jak poinformował w Radio Olsztyn Arkadiusz Zgliński, dyrektor Portu Morskiego w Elblągu odrzucono wszystkie cztery projekty dotyczące rozwoju portu. To znaczy, że miasto nie dostanie pieniędzy na rozbudowę terminali towarowych, pogłębienie toru wodnego i wejścia do portu, na most w Nowakowie i obrotnicę statków na rzece Elbląg.

Jest to problem szczególnie biorąc pod uwagę plany rządu, według których w 2022 roku ma powstać kanał żeglugowy, który skróci drogę z Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu i uniezależni Polskę od decyzji Rosji w sprawie swobodnej żeglugi po Zalewie Wiślanym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 26 September

Jarosław Kaczorowski na "Allianz PL" uzyskuje kwalifikacje do regat Mini Transat.
wtorek, 26 września 2006
Urodził się Wojciech Kaliski, znany polski żeglarz morski, kapitan katamarana "Almatur II" i trimarana "Insgraf".
środa, 26 września 1956
Do Plymouth, po ponad dwuletniej podróży powraca "Golden Hind" (portugalski statek o nazwie "Pelikan", przebudowany w Plymouth i wcielony do floty Royal Navy), okręt Sir Francisa Drake'a.
poniedziałek, 26 września 1580