TYP: a1

Port Morski w Elblągu bez dofinansowania

poniedziałek, 15 lutego 2016
Z mediów/MF
Rozwój Portu Morskiego w Elblągu stanął pod znakiem zapytania. Komisja Europejska rozważając wnioski o dofinansowanie z Programu operacyjnego Infrastruktura i środowisko na lata 2014 – 2020 postanowiła uwzględnić tylko inwestycje portów należących do transeuropejskiej sieci transportowej, czyli Trójmiasta i Szczecina. Całkowicie zostały pominięte małe porty.


By Mariusz0005 - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35384012


Jak poinformował w Radio Olsztyn Arkadiusz Zgliński, dyrektor Portu Morskiego w Elblągu odrzucono wszystkie cztery projekty dotyczące rozwoju portu. To znaczy, że miasto nie dostanie pieniędzy na rozbudowę terminali towarowych, pogłębienie toru wodnego i wejścia do portu, na most w Nowakowie i obrotnicę statków na rzece Elbląg.

Jest to problem szczególnie biorąc pod uwagę plany rządu, według których w 2022 roku ma powstać kanał żeglugowy, który skróci drogę z Zatoki Gdańskiej do portu w Elblągu i uniezależni Polskę od decyzji Rosji w sprawie swobodnej żeglugi po Zalewie Wiślanym.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 17 June

Początek samotnej żeglugi Krzysztofa Baranowskiego w rejsie dookoła świata na s/y "Polonez" od Newport do Plymouth (25.05.1973 r.). Etap od Plymouth do Newport (17.07.1972 r.) był udziałem w Regatach Samotnych Żeglarzy, które Kapitan Krzysztof Baranowski
sobota, 17 czerwca 1972
Z Plymouth do Newport startują III regaty OSTAR z udziałem Krzysztofa Baranowskiego na s/y "Polonez", Teresy Remiszewskiej na s/y "Komodor" i Zbigniewa Puchalskiego na s/y "Miranda". Regaty wygrał Alain Colas na "Pen Duick IV".
sobota, 17 czerwca 1972