TYP: a1

Hel jak Monte Carlo

czwartek, 28 stycznia 2016
Redakcja/MF
Helski port zostanie zmodernizowany. W planach jest budowa zaplecza socjalnego dla żeglarzy i postawienie dla nich pomostów cumowniczych. W miejscu zniszczonego budynku, który obecnie stoi na terenie portu wybudowany zostanie nowoczesny hotel.


Dziś helski port jest jednym z najbardziej ruchliwych, choć warunki dla żeglarzy nie są zbyt przyjazne. Ma się to jednak zmienić, a to za przyczyną nowego projektu realizowanego do spółki przez Zarząd Portu Morskiego Hel i Urząd Miasta Hel. Dzięki niemu ma tu powstać nowoczesne zaplecze socjalne oraz pomosty cumownicze. Z kolei zamiast zrujnowanego budynku znajdującego się w porcie powstać ma czterogwiazdkowy hotel z częścią spa a także rozmaite restauracje, knajpy i sklepiki. Jak podkreśla burmistrz Helu, Adam Kohnke , który projekt określa mianem „polskiego Monte Carlo”, wyglądem hotel będzie przypominać nadbudówkę wielkiego statku pasażerskiego .Finansowaniem budowy części hotelowej zajmą się prywatni inwestorzy, którzy kupili teren już kilka lat temu. Natomiast co do części portowej Urząd Miasta dysponuje już wizualizacjami i jest na etapie przygotowywania projektu niezbędnego do ubiegania się o środki na inwestycję. Tu samorząd oraz zarząd portu najbardziej liczą na finansowanie z Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego „Polska – Rosja 2014-2020”.

Według planów całość prac ma być zakończona do 2020 roku.
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 15 June

W Sztokholmie otwarto Muzeum Okrętu "Vasa".
piątek, 15 czerwca 1990
Alfred Johnson, rybak nowofunlandzki na swojej dory o długości 5 m o nazwie "Centennial" wyruszył z Gloucester w pierwszy samotny rejs przez Atlantyk; dotarł do Liverpoolu 17 sierpnia tego roku.
czwartek, 15 czerwca 1876