TYP: a1

Polska otwiera granice i wznawia ruch lotniczy

piątek, 12 czerwca 2020
Monika Frenkiel

Już jutro, czyli 13 czerwca Polska otwiera granice. Oznacza to, że zniesione zostają kontrole a po powrocie do kraju nie czeka nas 14-dniowa kwarantanna. 16 czerwca wznowione zostają także loty międzynarodowe.


To dobre informacje dla tych, którzy marzą o rejsach w Chorwacji czy Grecji. Jednak należy pamiętać, że otwarcie nie jest całkowite - dotyczy tylko strefy Schengen – zewnętrzne granice Unii pozostają zamknięte, nie wszystkie też państwa UE otwierają dla nas swoje granice. Obecnie Polacy będą mogli wyjechać na wakacje do Chorwacji, Włoch i Bułgarii, a od poniedziałku 15 czerwca najprawdopodobniej będziemy mogli jechać również do Grecji, Czech, Austrii, Niemiec, Francji, Estonii oraz na Litwę i Łotwę. Kontrole na granicach będą wykonywane tak jak przed pandemią, czyli wyrywkowo. 
Niestety na razie Słowacja i Węgry nie otworzyły granic dla Polaków. 

Ważne jest także to, że 17 czerwca przestanie obowiązywać zakaz lotów międzynarodowych z Polski. Linie lotnicze, także spośród tych tanich już się szykują na natychmiastowe wznowienie połączeń. Od razu, czyli 17 czerwca będzie można latać liniami Wizz Air (na stronach przewoźnika można już rezerwować połączenia) a Ryanair na swojej stronie ma już rezerwacje z Polski od lipca. 

Tagi: koronawirus, granice, ograniczenia, bezpieczeństwo
TYP: a3
0 1
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 January

Opłynięcie Przylądka Horn przez harcerski żaglowiec "Zawisza Czarny" pod dowództwem Waldemara Mieczkowskiego.
poniedziałek, 25 stycznia 1999
W Mrągowie zakończono kolejny etap budowy Szkoły Mistrzostwa Sportowego, kuźni młodych talentów w żeglarstwie regatowym.
sobota, 25 stycznia 1997
W Gdyni powołano do życia Jacht Klub Morski "Kotwica" pod partonatem Dowództwa Marynarki Wojennej.
sobota, 25 stycznia 1958
Z Casablanki wystartował w rejs dookoła świata s/y "Opty" z Kapitanem Leonidem Teligą.
środa, 25 stycznia 1967