TYP: a1

Podczas niekontrolowanego przechyłu statek stracił ładunek

piątek, 30 kwietnia 2021
Z mediów/Portal morski

To nie jest szczęśliwy dzień dla kapitana statku towarowego Alica. Jednostka, na którą ładowano kontenery w Hồ Chí Minh w Wietnamie straciła stateczność i mocno przechyliła się na lewą burtę, zrzucając do wody załadowane kontenery. Zdarzenie zarejestroawno na filmie.


 

Statek o długości 76 metrów miał wypłynąć do Indonezji. Podczas przechyłu 18 z 54 kontenerów znajdujących się na pokładzie wpadło do rzeki do rzeki Soai Rap. Niektóre z nich zatonęły, część unosi się na wodzie a część została zmyta na brzeg w odległości kilometra. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Administracja portu próbuje zlokalizować zatopione kontenery. Statki wchodzące i wychodzące z portu są proszone, aby ze względów bezpieczeństwa korzystały z alternatywnych tras.


 


 

Tagi: kontener, wypadek
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 April

Na mecie regat III etapu The BOC Challenge Around Alone jako pierwszy zameldował się Christophe Auguin na jachcie "Groupe Sceta".
wtorek, 23 kwietnia 1991
W stoczni w Goeteborgu zwodowany zostaje pierwszy jacht klasy "Folkboat"; do 1977 r. wykonano na całym świecie 5000 jednostek tej klasy.
czwartek, 23 kwietnia 1942