TYP: a1

Pływali bez papierów

poniedziałek, 23 września 2019
Z mediów/MOSG

Funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej patrolujący morze 22 września, zatrzymali łódź motorową ze śladami usunięcia tabliczki znamionowej. 


Motorowy jacht z dwiema osobami na pokładzie znajdował się około 1,5 mili morskiej na północ od Darłówka. Podczas kontroli funkcjonariusze stwierdzili brak oznaczeń silnika oraz kadłuba jednostki. Na silniku widoczne były ślady usunięcia tabliczki znamionowej, z kolei w miejscu oznaczeń kadłuba znajdował się nr VIN innego typu silnika. Jednostka została zatrzymana, a dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Kołobrzegu.


To nie koniec weekendowych zatrzymań – funkcjonariusze skontrolowali trzy kolejne jednostki. W odległości 6 mil morskich na zachód od Gąsek załoga SG-046 zatrzymała do kontroli łódź motorową z dwiema osobami na pokładzie. Kierownik jednostki nie miał dokumentów uprawniających do prowadzenia łodzi po wodach morskich, nakazano mu więc powrót do portu. Kierownik kolejnej skontrolowanej łodzi nie miał uprawnień do pływania w odległości powyżej 2 mil morskich od brzegu, inny szyper pływał bez dokumentów rejestracyjnych jednostki i bez uprawnień do jej prowadzenia. Funkcjonariusze polecili mu zawrócić do portu.


Wobec winnych naruszeń przepisów zostaną do administracji morskiej skierowane wnioski o wszczęcie postępowań administracyjnych.

 

Tagi: Morski Oddział Straży Granicznej, kontrola, jacht
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 22 June

Na tratwie wykonanej z siedmiu pni "Les Sept Petites Soeurs" z Callao w Peru wyruszył William Willis; rejs zakończył w Pago Pago na Samoa.
wtorek, 22 czerwca 1954
Na pokladzie "Lwowa" rozpoczynają się prace nad pierwszym polskim filmem o tematyce morskiej "Zew Morza".
środa, 22 czerwca 1927
Urodził się Zbigniew Chodnikiewicz, jeden z najbardziej znanych szkoleniowców polskich.
niedziela, 22 czerwca 1924