TYP: a1

Paszke naprawia awarię i płynie dalej

środa, 23 stycznia 2013
"Wczoraj, w godzinach popołudniowych, lewy sterownik elektryczny pompy autopilota zaczął wykazywać objawy uszkodzenia. Niepokojące dźwięki dobiegające z urządzenia były coraz głośniejsze. Roman zdiagnozował wewnętrzne uszkodzenie napędu i po konsultacjach z zespołem brzegowym zdecydował, że najlepszym rozwiązaniem problemu będzie wymiana całego sterownika elektrycznego razem z pompą na sterownik zapasowy." - czytamy na oficjalnej stronie www Romana Paszke.

"Operacja była o tyle skomplikowana, że wymagała rozszczelnienia hydraulicznego systemu sterowego na lewej burcie. Ważne było także, aby stracić jak najmniej specjalnego oleju, który znajduje się w przewodach hydraulicznych, a który mógłby być później wykorzystany ponownie…

Całą operację udało się sprawnie przeprowadzić w przeciągu godziny. Po zmianie sterownika i pompy, autopilot lewej burty ponownie pracuje."

Źródło: paszke360.com
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 23 July

W porcie Hel zacumował s/y "Euros" pod Kpt. Henrykiem Jaskułą, który jednym skokiem, w ciągu dziewięćdziesięciu dni, pokonał trasę z Buenos Aires długości 8276 Mm.
poniedziałek, 23 lipca 1973
położono stępkę na HMS 'Victory', sławnego za sprawą admirała Nelsona, zwycięzcy bitwy pod Trafalgarem. Dziś okręt pełni funkcję muzeum.
poniedziałek, 23 lipca 1759
Z Gdynii wyruszyła wyprawa harcerzy z Warszawy na jachcie 'Poleszczuk', docierając do Nowego Jorku i dalej drogą sródlądową do Chicago
sobota, 23 lipca 1938
W Śniatyniu rozpoczyna się rejs Waclawa Korabiewicza do Indii
poniedziałek, 23 lipca 1934