TYP: a1

Pasażer promu groził bombą

poniedziałek, 9 sierpnia 2021
Z mediów

Policja zatrzymała agresywnego 30-latka, który twierdził, że podłożył bombę na pokładzie promu linii Stena Line płynącego z Karlskrony. Z powodu akcji prom wyszedł z portu z opóźnieniem.

W poniedziałek ok. 7 rano do jednego z pomieszczeń na promie linii Stena Line wtargnął mężczyzna i powiedział, że podłożył bombę. Jednostka pływała już do portu w Gdyni. Załoga powiadomiła policję, a ochrona obezwładniła i zatrzymała mężczyznę, po czym oddała go w ręce policji po zacumowaniu. W czasie akcji pasażerów poproszono, aby pozostali w kabinach a po ich zejściu na ląd w porcie na pokład weszli antyterroryści, żeby przeszukać statek w poszukiwaniu ładunku wybuchowego.

Kiedy czynności służb na pokładzie zostały zakończone, statek został uznany za bezpieczny i po decyzji obecnego na pokładzie prokuratora powrócił do kursowania. Ostatecznie prom, który miał wypłynąć o godz. 9, wypłynął o godz. 13:07. 

Na pokładzie promu w czasie zdarzenia znajdowało się 480 pasażerów i załoga. Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzą policja i prokuratura.

Za wywołanie fałszywego alarmu bombowego grozi osiem lat więzienia. 

 

Tagi: bomba, Stena Line, prom
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 October

Odbyło się wodowanie pierwszego polskiej konstrukcji jachtu pełnomorskiego Konik Morski nazwanego "Eksperyment"; konstruktor Lech Tumiłowicz; jego późniejsza wersja to "Opty" Leonida Teligi, słynnego z rejsu dookoła świata.
poniedziałek, 25 października 1937