TYP: a1

Parlament Europejski chce wstrzymania Nord Stream 2

piątek, 22 stycznia 2021
Z mediów/PAP

W czwartek, 21 stycznia Parlament Europejski przyjął rezolucję, która wzywa Unię Europejską do opracowania nowej strategii stosunków z Rosją i wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2. Rezolucja jest niewiążąca.

Rezolucja to odpowiedź PE na aresztowanie rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Nowa strategia, do której opracowania wzywa PE ma koncentrować się na wsparciu społeczeństwa obywatelskiego, propagować wartości demokratyczne, praworządność, podstawowe wolności i prawa człowieka.

Parlament Europejski wzywa też „do krytycznego przeglądu współpracy z Rosją w ramach różnych platform polityki zagranicznej oraz przy projektach takich jak Nord Stream 2, których ukończenie UE musi natychmiast zatrzymać”. Europosłowie podkreślili również, że UE nie powinna być przyjaznym miejscem dla rosyjskiego kapitału a o niejasnym pochodzeniu.

Zaapelowano też o natychmiastowe i bezwarunkowe zwolnienie Aleksieja Nawalnego i wszystkich innych osób zatrzymanych w związku z jego powrotem do Rosji.

581 posłów było za przyjęciem rezolucji, 50 przeciw, 44 wstrzymało się od głosu.


 

Tagi: Nord Stream 2
TYP: a3
0 0
Komentarze
TYP: a2

Kalendarium: 25 July

Pierwsze okrążenie Przylądka Horn przez Wollema Schontena.
poniedziałek, 25 lipca 1616
Zmarła Krystyna Eisele, honorowy wicekomandor Yacht Klubu Polski, Zasłużony Działacz Żeglarstwa Polskiego, sędzia klasy państwowej.
niedziela, 25 lipca 2004
Zmarł Jerzy Fijka, sekretarz, a następnie redaktor naczelny "Żagli", fotografik, animator polskiego żeglarstwa.
wtorek, 25 lipca 1995
Na pokładzie s/y "Jurand" w Trzebieży zmarła Elżbieta Kazimierczuk-Dziewulska, organizatorka wielu kursów żeglarskich w Trzebieży, Jastarni, Zegrzynku, była instruktorem żeglarstwa, przodownikiem turystyki żeglarskiej PTTK, żoną znanego autora podręcznikó
sobota, 25 lipca 1981
Towarzystwo Przyjaciół Sportów Wodnych (pierwsza organizacja sportowo-żeglarska w odrodzonej Polsce) zorganizowało pierwsze regaty żeglarskie na wodach Jeziora Charzykowskiego.
niedziela, 25 lipca 1920
Inwazja floty angielskiej na Antwerpię.
wtorek, 25 lipca 1809